Možná to nevíte, ale na kotli je knoflík, který vede k velmi vysoké spotřebě. Pokud jej mírně snížíte, výrazně ušetříte na účtu. Zde je to, co musíte udělat.

Již nějakou dobu prožíváme období krize a v běžném životě je stále těžší se posouvat kupředu . Existuje mnoho výdajů, které je třeba vynaložit, a ceny stále více rostou. Italské rodiny již nemohou pokračovat kvůli vysokým životním nákladům a nepomohou ani bonusy vydané vládou.

Mezi hlavní problémy patří nárůsty v supermarketech a na účtech za elektřinu a plyn . V druhém případě se věci dějí zhruba rok nebo od doby, kdy Rusko napadlo Ukrajinu v Evropě. Účtovací ceny jsou na historických maximech a nikdy předtím těchto čísel nebylo dosaženo.

se zvyšuje účet za plyn

Právě z tohoto důvodu hledají Italové všemožná řešení, aby mohli na účtech ušetřit minimum. Ve skutečnosti kombinací všech opatření, která můžete mít, můžete výrazně ušetřit a číslo, i když se mírně sníží. Například, pokud máte kotel, musíte otočit knoflíkem dolů, abyste ušetřili peníze , je to velmi snadné. Podrobnosti níže.

Tento knoflík kotle posouvá spotřebu ke hvězdám: tak to je

Jak jsme řekli, mnoho italských rodin potřebuje šetřit peníze, a proto existuje mnoho malých triků, které je třeba uvést do praxe, abyste zaznamenali rozdíl v účtu. Zvláště na konci roku, kdy budete počítat vše, co jste utratili za různé pomůcky, které máte doma.

Zejména se zde zaměřujeme na spotřebu plynu a ještě přesněji na kotel . Používá se doma a bez tohoto spotřebiče se neobejdete. Ve skutečnosti slouží k ohřevu vody pro sanitární zařízení a je nezbytný. Není tedy možné jej vypnout a nepoužívat. Šetřit je ale důležité a můžete to udělat tímto způsobem.

kotel nese spotřebu

Všechny kotle mají většinou dvířka dole. Když jej otevřete, najdete řadu číselníků a knoflíků, ale dejte pozor, abyste se nedotkli nesprávných . Musíte být opatrní, protože byste mohli deaktivovat ty základní, které se používají k ohřevu teplé vody v domě.

Obvykle najdete dva knoflíky . První a druhý. To druhé se ve většině případů týká vody ze sprchy, a proto by se jí nemělo dotýkat, pokud si nechcete dát studenou sprchu. To první naopak zvládnete jít a výrazně ušetříte na účtu .

úprava knoflíku kotle

Jediné, co musíte udělat, je snížit nastavenou teplotu a přejít z 80 °C na 60 °C . Vezměte v úvahu, že jste snížili pouze o 20 °C a teplota je stále velmi vysoká. Toto snížení vám však umožní hodně ušetřit a musíte si spočítat roční úsporu, abyste pochopili její důležitost.

Touto úpravou můžete ušetřit 8 % na vašem účtu za plyn , a tedy v řeči peněz je to cca 230 eur ročně . Není to malá suma, když pak zvážíte všechny další triky a triky, které se dají v domácí praxi ušetřit. Jen musíte přijít na to, jestli to zvládnete taky!