Pokud tuto rostlinu umístíte do svého domu, čistí prostředí a absorbuje více CO2. Zde je rostlina, kterou musíte okamžitě dát do domu, abyste odstranili oxid uhličitý.

Existují rostliny, které kromě toho, že jsou obzvláště krásné a jsou skutečným kusem nábytku, dokážou také čistit vzduch. K odstranění znečištění bytu jsou určeny rostliny . Existuje jeden konkrétní, který absorbuje více CO2 než ostatní.

Umístění je doma je velmi pohodlné, protože dělají prostředí krásnějším a zdravějším . Malým gestem to vyřešíte a budete mít v domě čistý vzduch bez jakéhokoli znečištění. Zlepšují vzduch a také eliminují nepříjemné pachy, jako je plíseň a kouř jakéhokoli druhu.

pokojová rostlina, která absorbuje více CO2

Existují velmi směrodatné studie, které to potvrzují, a my budeme dále naznačovat, které rostliny musíte umístit do domu, abyste pročistili vzduch v domě. S největší pravděpodobností ho už máte a ani ho nebudete muset kupovat. Musíte jen pokračovat ve čtení v dalším odstavci, abyste se dozvěděli více.

Rostlina, která absorbuje více CO2 a čistí dům

Pojďme se podívat, jakou rostlinu musíte mít doma, abyste absorbovali CO2 a eliminovali znečištění. Absolutně nejlepší je sansevieria trifasciata, což je také krásná pokojová rostlina. Listy této rostliny jsou pruhované a dužnaté a čistí prostředí.

Tato rostlina absorbuje formaldehyd, který je přítomen v domě. To se obvykle nachází v lacích, barvách a čisticích prostředcích. Prakticky se vyskytuje v pracích prostředcích, které se často používají pro úklid domácnosti. Uvolňuje pak velké množství kyslíku a je tedy vynikající.

Sansevieria trifasciata je navíc nenáročná rostlina, kterou lze pěstovat a ošetřovat s malou péčí . Co potřebujete vědět, je, že má nízkou odolnost vůči chladu, a proto by neměl být držen mimo dům, zejména v zimních měsících. Teplota, pod kterou nesmí nikdy klesnout, je 12°C.

Poté ji umístěte na zastíněné místo a nezapomeňte ji zalévat přibližně jednou za 15 dní . Vyvarujte se nalévání vody na listy, ale přímo na zem a ujistěte se, že není studená. Sansevieria trifasciata však není jedinou rostlinou, která čistí vzduch v domě, následují ji další.

Další rostliny, které čistí dům

Sansevieria trifasciata není jedinou rostlinou schopnou absorbovat oxid uhličitý . Mezi ně patří i Fotografie, které se skvěle hodí například do koupelny, protože jsou schopné především pohlcovat vlhkost. Pak Ficus benjamin, což je rostlina, která zachycuje smog par excellence.

spathiphyllum - absorbuje více CO2

Pak je tu Dracena a aloe vera. Ale to není vše, protože v žebříčku 10 nejlepších je také spathiphyllum, který je velmi rozšířený jako pokojová rostlina, dokáže neutralizovat vzduch a má vysoké absorpční schopnosti . Nakonec se zmíníme o orchideji , která je další rostlinou schopnou absorbovat xylen a benzen a zlepšovat kvalitu ovzduší.