Tyto dvě složky vám umožní vyrobit velmi užitečný produkt pro domácnost. K čemu je smíchání acetonu a kukuřičného škrobu? Zde je úžasný trik.

Kukuřičný škrob je produkt získaný – mletím – z kukuřičného zrna a je rozpoznatelný podle velmi jemného bílého prášku. Tato mouka se používá v kuchyních k dosažení konzistence a ke smíchání různých přísad, které se používají v některých specifických receptech.

Říká se mu také kukuřičný škrob a díky složení svých molekul se používá k zahušťování tekutin skutečně výkonným způsobem. Kukuřičný škrob je bezlepkový a je vhodný také pro osoby s celiakií nebo pro osoby se zvláštní potravinovou intolerancí.

Aceton je na druhé straně speciální typ rozpouštědla používaného k odstranění laku z nehtů na nohou a rukou. Navíc bude mít výhodu v tom, že je absolutně nepoškodí, takže tuto „operaci“ můžete provádět v maximální bezpečnosti.

Může se to zdát zvláštní, ale kukuřičný škrob a aceton mohou být velmi užitečné, když se používají společně . Na co se odvoláváme? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět. Budete opravdu překvapeni, když zjistíte, co se stane, když smícháte tyto dva prvky dohromady.

Kukuřičný škrob a aceton: co se stane, když tyto dva prvky spojíte dohromady?

Kukuřičný škrob a aceton lze kombinovat a vytvořit tak něco opravdu nepředvídatelného . Jsou to dva prvky určené pro různé účely, ale budou velmi užitečné při vytváření něčeho originálního a opravdu užitečného.

Kukuřičný škrob

Jste připraveni zjistit, co spolu mohou vytvořit aceton a kukuřičný škrob? Může se to zdát zvláštní, ale se správnými dávkami těchto dvou prvků můžete vytvořit ručně vyráběné mýdlo .

Jak je to obvyklé, bude nutné postupovat co nejsprávnějším způsobem, dodržet všechny kroky v pořádku a bez chyb. V tomto článku vám ukážeme, jak si vyrobit vlastní mýdlovou pastu praktickým, rychlým, efektivním a zcela ekonomickým způsobem. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Smíchejte tyto dvě ingredience a uvidíte, co se stane

Slučovací funkci kukuřičného škrobu lze využít i k vytvoření mýdlové pasty přímo doma. Může se to zdát jako něco velmi obtížného. Ve skutečnosti je výroba domácího mýdla mnohem jednodušší, než si možná myslíte. Chcete objevit skutečně výkonný trik ? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Domácí příprava mýdla

Kromě kukuřičného škrobu jsme si řekli, že pro tento účel bude velmi užitečný také aceton . Níže vám ukážeme, co všechno potřebujete k tomu, abyste způsob přípravy domácího mýdla tím správným a správným způsobem uvedli do praxe. Zde jsou ingredience potřebné k výrobě vlastní domácí mýdlové pasty :

  • jeden a půl mýdla na bázi glycerinu
  • litr vody, která není příliš horká ani příliš studená
  • pět velkých lžic kukuřičného škrobu
  • lžíci soli
  • 3 polévkové lžíce acetonu
  • dalších 250 ml vody při pokojové teplotě
  • jakékoliv barvivo nebo parfémované esence

Do nádoby bude vhodné nastrouhat jeden a půl mýdla na bázi glycerinu a ponořit do litru vody pokojové teploty. Bude vhodné vše dobře promíchat pomocí běžné dřevěné kuchyňské lžíce.

Poté do malé samostatné nádoby budete muset dát 5 polévkových lžic kukuřičného škrobu a 250 ml vody o pokojové teplotě . Po promíchání všeho lžící roztok ponoříte do dříve používané větší nádoby. I zde postupujte tak, abyste vše promíchali co nejsprávněji.

Poté přidejte 3 lžíce acetonu a lžíci soli , vždy důkladně promíchejte. Můžete také použít jakékoli barvivo nebo parfémovanou esenci, abyste své mýdlo přizpůsobili konečnému výsledku a dodali mu také zvláštní vůni a barvu.

V tomto okamžiku můžete mýdlovou tekutinu vložit do menších nádob, abyste získali své DIY mýdlo. Kukuřičný škrob a aceton poslouží k zahuštění všeho po pár hodinách , takže získaná mýdlová pasta je opravdu použitelná.

Jednoduchá, praktická a ekonomická metoda, která vám vždy zaručí voňavé mýdlo připravené tradičním způsobem. Můžete dokonce přemýšlet o tom, že začnete podnikat a prodávat své vlastní domácí mýdlo!