Možná máte doma lampu, která je velmi vyhledávaná sběrateli. Zaplatili by za to zlato a vy jen musíte zjistit, jestli je to ten, co máte doma.

Každý má svou vlastní vášeň a jsou tací, kteří jsou nadšení pro sběratelství . V rohu domu, v garáži nebo ve sklepě, záleží na prostoru, který máte. Sběratelství je různorodé a předměty se liší od klasických mincí či známek až po dražší cenné předměty.

Sběratelé často uchovávají skutečné poklady ve svých domovech mezi starým prachovým nábytkem. Ve skutečnosti stačí zajít k obchodníkovi se starožitnostmi, abyste pochopili a ukázali mu předmět, o kterém si myslíte, že je cenný, abyste dostali odpověď. Mezi mnoha sběrateli na světě jsou i tací, kteří sbírají lampy.

Sběratelé

S největší pravděpodobností ho máte doma a ani nevíte, že za všechny ty peníze stojí . Níže se proto půjdeme podívat, která lampa je sběrateli tolik vyhledávaná, za kterou by dal zlatých. V dalším odstavci vám to podrobně popíšeme a ukážeme vám i obrázek, abyste to lépe poznali.

Sběratelé: Hledejte tuto lampu

Jak jsme řekli, sběratelé hledají určité předměty podle toho, jakou mají sbírku . Zejména se pojďme podívat, kdo je zapálený do lamp a sbírejme je doma nebo kde se dá. Existuje mnoho modelů, od nejmodernějších po nejstarší, a právě na ně se obvykle zaměřují sběratelé.

Ve skutečnosti lampou, kterou by chtěli mít všichni nadšenci, je ministerská lampa . Také nazývaná Emeralite , je to velmi zvláštní lampa, která byla navržena již v roce 1909. Byla postavena před více než 110 lety, ale byla obzvláště úspěšná a rozšířila se do domácností ve 30. letech 20. století.

Lampy

Je to stínidlo z lahvově zeleného skla zvenku a bílého zevnitř. Má pak dlouhý zlatý stonek a řetízek, který slouží k rozsvícení nebo zhasnutí světla. Volba zelené barvy rozhodně není náhodná. Zelené světlo mělo na oči skutečně uklidňující účinek .

Právě z tohoto důvodu jej mnozí zvolili. Pak to bylo velmi výhodné mít mobilní stínidlo, protože jste mohli nasměrovat světlo, kam chcete . V té době to šlo velmi dobře a nebyla žádná kancelář, která by to neměla. Lineární a střízlivý design, který je i dnes velmi žádaný, přestože se jedná o neonové lampy, které jsou mnohem energeticky účinnější.

Přestože, jak jsme dnes řekli, existuje široký výběr lamp, design ministerské lampy je stále vyhledávaný . Vzhledem k tomu, že se dnes již nevyrábí, nabylo ve srovnání s minulostí značné hodnoty . Mnozí ho možná zdědili po dědečkovi, aniž by věděli, že mají v rukou malý poklad.

Ve skutečnosti jsou ceny různé a kdo prodává originál Emeralite, ptá se kolem 250/300 eur. Prodávají se i podobné, ale neoriginální modely a na trhu se dají sehnat i za cenu kolem 50 eur. Pokud nějaký máte, před prodejem si nechte férové ​​ohodnocení od odborníka, abyste jej neznehodnotili.