Růžová sůl umožňuje nejlépe kořenit různé produkty, ale je vhodné ji umístit i do rohů domu, aby odvrátila nějaké „hrozby“. Pojďme společně objevit alternativní využití tohoto prvku.

V kuchyni je mnoho lidí, kteří dávají přednost používání růžové soli před běžnější mořskou solí. Důvody jsou obsaženy v nižší slanosti a ve skutečnosti, že receptury mají jemnější a jemnější chuť. Zvláště pokud pokrm, který připravujete, nevyžaduje velké množství soli, pak použití této možnosti kuchaři velmi doporučují.

Růžová sůl má více draslíku než běžná sůl a je ideální pro vhodné dochucení různých pokrmů na bázi masa, ryb a zeleniny. Doporučení, které však můžeme dát, je nepoužívat ho jako koření do tekutějších pokrmů, jako jsou polévky nebo vývar z kostek masa a bujónu. Tato sůl se ve skutečnosti v kapalinách rozpouští méně rychle než mořská sůl.

Produkt je také označován jako himálajská růžová sůl a pochází z dolu Khewra v Pákistánu. Tato oblast ve skutečnosti neodkazuje na významné pohoří jižní Asie. Obchodní název si z něj však obvykle bere příznak.

V tomto článku vám však nechceme poskytovat konkrétní informace o kulinářském využití himálajské růžové soli. Místo toho budeme mluvit o velmi odlišném použití růžové soli. Který? To je důvod, proč je nezbytné dát růžovou sůl do rohů vašeho domova .

Proto je důležité to udělat

Po mnoho let se na našich stolech rozšířila i růžová himalájská sůl . Ve skutečnosti tento produkt objevil celý svět a hojně jej využíval. A to nejen po čistě kulinářských aspektech. Zajímá vás, k čemu lze tento produkt použít? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Růžová sůl

Růžová sůl je bohatá na draslík a železo a má velmi pestrou barvu, od růžové po bílou. Ve srovnání s jinými solemi má tu zvláštnost, že se nikdy nerafinuje, ale zpracovává a sbírá se pouze a pouze ručně. Tento aspekt zajišťuje, že nikdy nepřijde do kontaktu s chemikáliemi.

Pro mnoho lidí je tento produkt nejen užitečný v kuchyni, ale má také vysoce prospěšné vlastnosti ze zdravotního hlediska i mimo něj . Ve skutečnosti mnoho lidí používá mýdla a další koupelové produkty vyrobené z himalájské růžové soli. V mnoha obchodech se také prodávají lampy nebo jiné okrasné předměty vložené do bloků růžové soli.

Důvody, jak již bylo zmíněno, mohou být spojeny nejen s otázkami vkusu a estetiky. Himalájská růžová sůl má ve skutečnosti různé vlastnosti – některé objektivní a jiné spíše spojené s legendami – které mohou být užitečné v různých ohledech. Zde jsou všechny podrobnosti o něm.

Užitečnost růžové soli umístěné v rozích domu

Může se stát, že zajdete do penzionu a uvidíte himálajskou růžovou sůl umístěnou v různých jeho částech. V některých případech, jak již bylo zmíněno, lze tento produkt zahlédnout v koupelně jako mýdlo nebo jako sůl do koupele. Jindy je ale možné zaznamenat i přítomnost hrstičku růžové soli v rozích domu .

Růžový solný dům rohy

Některé městské legendy a tradiční himalájská medicína označují růžovou sůl jako ideální produkt pro absorbování všech negativních energií z našich životů a našeho těla. Druh produktu, který umožňuje odvrátit různé „hrozby“.

Ve skutečnosti mnoho náboženských rituálů používá růžovou sůl k odvrácení zlých kouzel . Podle některých výzkumů by tedy růžová sůl dokázala ochránit lidi před zářením  vycházejícím z chytrých telefonů a dalších elektronických zařízení.

To jsou některé z legend o himalájské růžové soli. Bez ohledu na pověry a na to, zda těmto aspektům chcete nebo nechcete věřit, má růžová sůl také účinnou „sílu“, pokud je umístěna v rozích domu. Ve skutečnosti má praktický účel udržet pavouky daleko od našeho domova.