Prozradíme vám, jaké je nejlepší hnojivo pro zeleninovou zahradu a pro vaši zahradu. Jakmile ji objevíte, jsme si jisti, že ji budete vždy používat.

Zde prozradíme vše o nejlepším hnojivu pro vaše rostliny, díky kterému bude vaše zelenina růst bujná, zdravá a silná.

Význam dusíku pro rostliny

Ne každý ví, že dusík je jednou z nejdůležitějších složek pro vývoj rostlin. V jistém smyslu to dává smysl, protože dusík je nejrozšířenějším prvkem v samotné atmosféře.

Více než 70 % vzduchu tvoří dusík: přirozeně padá na zem s deštěm a právě z tohoto důvodu rostliny vždy rostou a vyvíjejí se lépe, než když prší.

Dnes vás však nechceme zvát ke sběru dešťové vody a jejímu zalévání rostlin. Místo toho vám chceme říci o něčem, co se nachází hluboko v půdě rostlin, kde roste kořenový systém.

Déšť a dusík

Musíte vědět, že čím lepší je kvalita kořenového systému , tím lepší je zdraví vaší rostliny. Mnozí nevědí, že nejlepší zahrady pro pěstování vlastních rostlin jsou ty, kde jste je ještě nikdy nezasadili.

Je to proto, že mikroorganismy vázající dusík , které provádějí fixaci dusíku, se na nekultivovaném trávníku jednoduše rozmnožily do značné míry.

Pokud však nemáme k dispozici dešťovou vodu a tato půda již byla dříve kultivována , musíme to být my, kdo znovu vytvoří ideální prostředí pro naše rostliny a obohatí je dusíkem.

Zde vám řekneme, jak na to.

Připravte si to nejlepší hnojivo na zahradu

Luštěniny mohou vytvořit symbiotický vztah s půdními bakteriemi fixujícími dusík, nazývanými rhizobia Výsledkem této symbiózy je tvorba uzlů na kořenech rostliny, uvnitř kterých mohou bakterie přeměňovat vzdušný dusík na amoniak, který rostlina může využít pro svůj růst.

Mezi nejlepší luštěniny, které můžete použít, se objevují arašídy , černé fazole a sójové boby : jsou nejlepšími fixátory dusíku a uspokojí všechny potřeby dusíku rostlin.

Hrách a zelené fazolky jsou také vhodné pro tento účel, ale první tři jsou nejlepší. Můžete je například rozemlít pomocí mixéru a jejich zbytky rozprostřít po celé zemi.

Hrách jako hnojivo pro zahradu

Dalším řešením je umístit je neporušené do země: cílem nebude jejich kultivace, ale umožnění tvorby a uvolňování dusíku. Možná vylezou nějaké rostliny luštěnin, ale to není náš cíl.

Obecně můžeme luštěniny použít jako pouhou pomůcku k výrobě hnojiva pro zahradu , které je organické, přírodní a opravdu levné. Ve skutečnosti se luštěniny velmi snadno shánějí a jsme si jisti, že mnozí z vás je již doma mají.

Doporučujeme vám začít se dvěma nebo třemi druhy luštěnin, abyste vytvořili svou dokonalou a nejúčinnější kombinaci . Experimentujte a teprve pak zjistíte, která zelenina je pro vás ta nejlepší.