Odborník na výživu prozradil, který olej je nejlepší na vaření. Nebudete tomu věřit, ale je to skutečně tak, tak pojďme zjistit, o jaký olej se jedná a proč ho používat!

V kvalitní kuchyni nesmí chybět sebevědomý olivový olej, který zvýrazňuje chutě. Široká nabídka olejů na trhu je však často matoucí a někdy se může stát, že jeden olej upřednostníte před druhým v domnění, že je lepší.

Jak se ale potom přizpůsobit ve výběru? Skutečně nám vychází vstříc nutriční specialista, který zastupuje odborníka na výživu, a proto dokáže podat více než přesný a správný názor na výběr oleje pro použití v kuchyni.

olivový olej

Nejlepší olej: Olivový olej je nejlepší volbou

Kvalitní olej zvýrazní chuť pokrmů a dodá jim chutnější chuť než jiné druhy olejů na trhu. Kuchaři to dobře vědí, ale také mnoho kuchařských nadšenců, kteří si vaření libují z vášně.

Kromě toho , že je olivový olej jako koření, je ideální pro vaření masa, ryb a zeleniny , protože je uznáván jako ideální potravinářský tuk, který lze použít jak při vaření, tak v syrovém stavu. Středomořská strava má přednost ve srovnání s nasycenými tuky živočišného původu a doporučuje se používat denně, protože zajišťuje mnoho výhod.

Nejen, že ve srovnání s jinými oleji, jako je slunečnicový nebo kukuřičný, obsahuje více omega 3 mastných kyselin než omega 6. Ty druhé ve skutečnosti ve velkém množství v kukuřičném a slunečnicovém oleji, pokud jsou užívány v nadměrném množství, mohou způsobit vážné záněty .

Výhody olivového oleje v kuchyni

Jak již bylo zmíněno, olivový olej má vysoký obsah omega-3 a nízký obsah omega-6 . To znamená, že díky vysokému obsahu omega 3 mastných kyselin zajišťuje obrovské výhody pro srdce.

Kromě toho, že je dobrý pro srdce, chrání kardiovaskulární zdraví, protože je bohatý na mononenasycené mastné kyseliny . Kromě toho snižuje riziko mrtvice, trombózy, novotvarů a srdečních infarktů a s vynikajícími výsledky bojuje s cukrovkou, protože snižuje vrcholy krevního cukru po jídle.

A konečně, olivový olej je vysoce stravitelný, podporuje zdraví žaludku a střev , obsahuje vitamín E a je silným antioxidantem, který chrání buněčné membrány před procesy stárnutí. Vynikající ke konzumaci, protože má velmi příjemnou neutrální chuť, hodí se ke každému pokrmu.

Díky široké nabídce olivových olejů na trhu je snadné najít ten, který vyhovuje vašim konkrétním potřebám.

Avokádový olej je jako jediný srovnatelný s olivovým olejem

Na trhu je mnoho druhů kuchyňských olejů, ale podle odborníků má pouze avokádový olej vlastnosti a nutriční vlastnosti podobné jako olivový olej z nutričního hlediska. Stejně jako olivový olej obsahuje i avokádový olej vysoké množství antioxidantů a zdravých tuků, zejména kyseliny olejové.

Kyselina olejová je mononenasycená mastná kyselina , která pomáhá snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a některých typů rakoviny. Dále působí proti stárnutí buněk a chronickým zánětům.

Konečně obsahuje vitamín E v množství rovném množství olivového oleje, který je nezbytný pro zdraví mozku a pokožky. Rozdíl mezi avokádovým olejem a olivovým olejem je v tom, že první uvolňuje částice, které jsou potenciálně zdraví škodlivé, pokud se používají při velmi vysokých teplotách.