Zde je návod, jak opravit děravý kohoutek během několika minut. Nebudete muset volat instalatéra a utrácet spoustu peněz.

Prozradíme vám, jaký je nejjednodušší a nejsprávnější způsob, jak opravit netěsnící kohoutek . Nikdy neuvěříte, že je to tak jednoduché.

Netěsný kohoutek, jaké jsou možné příčiny

Nejméně jednou v životě se vám stalo, že zjistíte, že vám teče kohoutek . Příčin je mnoho a měly by být prozkoumány, abychom pochopili, jak nejlépe jednat.

Za prvé, jednou z možných příčin je, že váš faucet není správně uzavřen. Bude proto nutné zkontrolovat, zda jsou všechny knoflíky správně otočeny.

Vadný kohoutek

Může se stát, že váš netěsný kohoutek je způsoben těsněním , které je třeba vyměnit. V tuto chvíli stačí kohoutek demontovat a opotřebovaná těsnění vyměnit za nějaké, které bude novější a tedy neporušené.

Váš kohoutek může také kapat v jiných oblastech, které nemusí být nutně tam, kde voda obvykle vytéká . Ve skutečnosti mohou tekutiny kapat i do spodní části dřezu nebo koupelnového a kuchyňského dřezu.

Už jste někdy slyšeli to nepříjemné kapání , že nevíte, odkud přichází? Možná to dělá přímo ze spodní části dřezu. Zde vám ukážeme, jak problém vyřešit.

Jak to opravit bez volání instalatéra

Pokud je vaším problémem tekoucí kohoutek , dnes vám můžeme poskytnout několik velmi užitečných tipů, které vám pomohou tento problém vyřešit. Nejprve musíte přemýšlet o koupi nové trubky, možná jedné z těch, které jsou levné a mají plastový povlak.

Jakmile to uděláte, budete muset rozebrat vaši klasickou ocelovou trubku a přidat tuto plastovou mezi dvě trubky. Po zašroubování šroubů stačí otevřít kohoutek, abyste dokázali, že už opravdu neteče.

Děravý kohoutek

Jedná se o opravdu rychlou a efektivní metodu , která vám pomůže vyhnout se utrácení spousty peněz za instalatérské práce. Možná to není definitivní řešení, ale ujišťujeme vás, že nákup plastové trubky, která může vydržet několik let, není totéž jako zaplatit několik set eur za opravu vodovodního potrubí.

Když si půjdete vybrat plastovou trubku, nezapomeňte dát přednost té, která je poměrně velká a možná vybavená soustřednými kruhy schopnými upravit spoje. Tímto způsobem nebudete muset ani provádět měření, protože se bude jednat o jakousi “univerzální” trubici, která vám umožní přizpůsobit ji jakémukoli typu trubice.

Jediné, co musíte udělat, je vybrat správnou velikost , poté ji opravit a uvidíte, že ve skutečnosti váš kohoutek již neteče. Nyní můžete pokračovat testováním, zda váš kohoutek stále teče nebo ne. Pokud si všimnete, že ani tímto zásahem jste svůj problém nevyřešili, doporučujeme obrátit se na odborného instalatéra v oboru, který jistě najde příčinu zatékání a vyřeší ji.