Sukulenty jsou rostliny, které milují pobyt venku a na slunci . Existuje mnoho různých typů, tvarů, barev a velikostí. Jejich vypěstování není tak obtížné, protože to dělají všichni sami a nepotřebují mnoho pozornosti. Vlastně je stačí dát na balkon a na zahradu i pod přímé sluneční paprsky.

Co můžete udělat, je často je čistit pomocí malého kartáčku, abyste je oprášili. A pak je můžete očistit od sušených květin nebo jiných škůdců, kteří rostlinu napadli. Mohou také chytit nemoci. Nejběžnější je černá hniloba, která deformuje rostlinu, dokonce vede k smrti.

tučné rostliny

Mezi věci, které je třeba vzít v úvahu, když máte sukulentní rostlinu, je voda . Pozor na ty, které zaléváte na balkoně nebo na zahradě a které by mohly zemřít přemokřením. Níže vám poskytneme více informací a pochopíme, které sukulenty nechtějí být zalévány.

Sukulenty: Nechtějí moc vody

Sukulentní rostliny jsou schopny uchovávat vodu, a proto mohou žít dlouhou dobu bez zalévání . Když jdete s konev, musíte na ně prakticky zapomenout, jinak riskujete, že uhynou. Ty se používají k přežití v pouštích a tedy ve vyprahlém prostředí.

Trpí stagnací vody a příliš mnoho vody ve skutečnosti způsobuje hnilobu . Nezapomeňte tedy nezalévat často a pokud si nepamatujete, kdy jste to dělali naposledy, použijte metodu párátka. Vložte ji do země a dostaňte se do nejhlubší země a zkontrolujte, zda je suchá nebo vlhká.

aloe vera

Zejména jsou některé rostliny, které dokážou přežít bez vody a naopak umírají, pokud jim dáte příliš mnoho. Například nikdy nezalévejte kaktus příliš často , můžete dokonce nechat týdny a týdny plynout a nic se nestane. I aloe vera vyžaduje málo vody, jinak kořeny rychle hnijí.

Mezi dalšími rostlinami je pak echeverie, což je sukulentní rostlina bez trnů a vyznačuje se pastelově zbarveným geometrickým tvarem. Stačí zalévat jednou za měsíc. Pak je tu sansevieria, která dokáže přežít při slabém osvětlení a bez vody i 15/20 dní.

sedum

Ještě pak je tu rozchodník, který by se měl vydatně zalévat jen jednou ročně a to je vše . A nakonec v tomto případě vidíme crassula, což je sukulentní rostlina, která vyžaduje omezené množství vody. Ve skutečnosti stačí trochu vody každé 2 týdny. Každá rostlina je samozřejmě jedinečná a má své potřeby.

Ve skutečnosti právě z tohoto důvodu se musíte vždy zeptat na vlastnosti vaší rostliny, aby žila naplno . Takto se bude kultivovat podle svých potřeb a ve výsledku bude zdravá, krásná a rozhodně ji nezabijete. Bude tam, aby ozdobil vaši zahradu nebo balkon.