Trik nechal všechny beze slov: stačí trocha lepicí pásky a pár kolíčků na prádlo, výsledek je výjimečný.

Když přijde čas na mytí nádobí, nikdo nemůže být šťastný, zvláště pokud je ve dřezu nahromaděno opravdu mnoho nádobí. Mnozí se rozhodnou mít myčku, aby přestali s touto nudou, ale kdo tento spotřebič nemá, musí to udělat klasickou metodou, tedy houbou a prostředkem na mytí nádobí. V některých případech však může být odstraňování nečistot z hrnců a pánví velmi komplikované. Když se na dně nádobí výrazně hromadí mastnota a nečistoty, je nutné sáhnout po nějaké jiné zvláště účinné metodě.

Vše, co potřebujete, jsou kolíčky na prádlo a lepicí páska, abyste získali skvělého pomocníka v kuchyni

Jedním z nejoblíbenějších je pánev velmi rozpálit a postavit ji na plamen sporáku . Když se dno dostatečně zahřeje, můžete nanést čisticí prostředek a poté pokračovat v čištění hadříkem. Takto bude možné udělat pánve opět jako nové . To je jen jeden z mnoha triků, které se dají v kuchyni použít, aby si ulehčili čištění pánví a celého prostředí.

lepicí páska

Mnoho lidí například neví, že s kolíčky na prádlo a trochou lepicí pásky můžete dosáhnout něčeho nemyslitelného. Vše, co musíte udělat, je nalepit vrstvu lepicí pásky (trvalé na obou stranách) na jednu stranu kolíčku na prádlo: kolíčky na prádlo se tak snadno přilepí na vnitřní polici přihrádky umístěné pod umyvadlem, takže je můžete zavěsit nepostradatelné náčiní pro úklid domácnosti, jako jsou rukavice a hadry.

A co špinavé rošty trouby? Jak je důkladně vyčistit, aby na vás už nebyly vidět zbytky mastnoty? Trik je nakrájet jednu z klasických houbiček, které používáme každý den k mytí nádobí.

Když uděláte několik zářezů na obou stranách žluté části houbičky, čištění roštů trouby bude mnohem efektivnější, samozřejmě také s použitím vhodného čisticího prostředku. Závěrečná část operace spočívá v odebrání  kousku alobalu , jeho srolování do koule a dokončení čištění položením na gril.

Další velmi užitečné triky v kuchyni: všechny detaily

Dalším problémem, který často nastává, když potřebujeme hrnec nebo pánev, je ten, který se vyznačuje lepidlem na tomto nádobí , které se velmi často jen tak neslepí. Aby bylo vše jednodušší, stačí použít běžný vysoušeč vlasů, kterým se lepidlo zahřeje a velmi jednoduše sejme.

Šlehač na vejce

Konečně existuje také metoda, která vám umožní vyšlehat vejce tím nejlepším způsobem. Šlehání se obvykle provádí klasickou kuchyňskou metličkou, ale jak to udělat, když tuto pomůcku nemáte? Tuto roli může hrát láhev vody. Stačí ji rozpůlit a poté na spodní části rozříznuté poloviny udělat zářezy , abyste vytvořili jakýsi bič. Nástroj se stane perfektním pro šlehání vajec: vidět znamená věřit.