Ode dneška 8. dubna 2023 je zakázáno zapínat topení v domě. Dá se říci, že je to městská správa Milána.

Přestože současné teploty říkají něco jiného , ​​zima skončila a přišlo jaro.

K této akci se přidává další akce, do které se zapojují tak trochu všechny milánské rodiny , které bydlí v kondominiích a soukromých domech.

Ode dneška se v domě již netopí

Od soboty 8. dubna již milánské rodiny nesmějí i přes neobvykle nízkou teplotu používat topné systémy.

Sezóna oficiálně skončila v pátek 7. dubna, což znamenalo povinné vypínání radiátorů v soukromých domech. Oznámení, které učinil magistrát Milána , bylo zveřejněno v posledních několika hodinách.

Od dnešní soboty 8. dubna proto již nebude možné používat radiátory uvnitř domu. Bohužel taková jsou pravidla a je třeba je respektovat.

Kdo je osvobozen od povinnosti odstavení

Dnes žádná rozcvička

I přes zákaz topení v Miláně existují výjimky. Jedná se o stavby využívané jako nemocnice , kliniky, pečovatelské domy pro seniory , nezletilé nebo křehké osoby, mateřské školy a školky.

Z tohoto nařízení jsou vyňaty také průmyslové a řemeslné podniky se specifickými technologickými nebo výrobními potřebami, systémy používané pro bazény , sauny a podobně, sídla diplomatických zastoupení a mezinárodních organizací.

Informace byla poskytnuta prostřednictvím prohlášení vydaného Palazzo Marino.

Kvůli mírnému klimatu v říjnu Palazzo Marino dvakrát zpozdilo zapnutí topení.

To umožnilo snížit spotřebu energie do doby, než budou topná tělesa uvedena do provozu 3. listopadu v soukromých rezidencích a budovách a 7. listopadu ve veřejných kancelářích.

Zpoždění bylo součástí snahy řešit přetrvávající problém se smogem.

Vedení města se rozhodlo obnovit běžnou pracovní dobu ve svých pěti lokalitách od pondělí do pátku.

Tyto kanceláře, které se nacházejí na via Durando 38, via Bergognone 30, via Pellico 16, via Sile 8 a via Vico 18, byly dříve v pátek od 3. listopadu z důvodu úspory energie uzavřeny.

S koncem tepelné sezóny a odstavením elektráren budou nyní tyto kanceláře znovu pracovat na plný úvazek. Za zmínku stojí, že tyto kanceláře zaměstnávají kolem 2 340 lidí .