Chcete prát peřinu u vás doma v pračce? Můžete to udělat podle hacku na prádlo. Pokud to dodržíte do puntíku, výsledek bude vynikající. Zde je návod, jak to musíte udělat.

S příchodem jara a se stoupajícími teplotami je čas nechat peřinu ve skříni. Po použití po celou zimní sezónu bude nutné jej umýt, než jej uskladníte na příští zimu. Mnozí si ho raději berou do prádelny, ale ve skutečnosti se dá vyprat i doma.

Přikrývku totiž můžete bez problémů prát v pračce a také to zvládnete . Rozměry vás mohou odradit, protože přikrývka se nemusí vejít do okénka , ale nebojte se, protože existuje trik s praním, který můžete do písmene dodržet, abyste dosáhli výsledků.

přikrývka plná prachového peří

Někdy vás při domácím praní peřiny děsí právě rozměry . Ve skutečnosti je obvykle peřina velmi velká a musíte mít dostatečně velkou pračku, abyste ji mohli vyprat. Pokud máte nějaký s velmi malým nákladem, určitě se nevejde. Ale pokud máte pračku se středně velkou náplní, můžete to zkusit. Níže odhalíme trik.

Peřina v pračce: můžete ji vyprat doma

Jak jsme si řekli, peřinu lze prát doma v pračce. Než však budete pokračovat, je třeba provést několik úvah . Ty jsou velmi důležité, protože vám umožní neponičit si peřinu a mít ji hebkou a voňavou i po vyprání u vás doma.

Nejprve si tedy pečlivě přečtěte štítek peřiny . Ve skutečnosti je na tom uvedeno, jak to umýt a jak ne. Ve skutečnosti najdete napsáno, zda lze prát a při jaké teplotě to dělat. Ale nejen proto, že vám také řekne, zda můžete odstředivku používat nebo ne a na kolik otáček.

Přikrývka plná dolů

Poté, co se ujistíte, že přikrývku lze prát v pračce, zkontrolujte i stroj. Ve skutečnosti musíte vědět, že peřiny váží hodně, a proto musí být pračka hodně velká. Například jedna peřina váží asi 6 kilogramů, zatímco dvojitá může dokonce přesáhnout 8 kilogramů.

Pokud jej můžete prát v pračce, můžete i nadále chápat, jak na to. Začněte tím, že sundáte peřinu z postele a přenesete ji na balkón. Zde stačí jen energicky bouchnout, abyste odstranili nahromaděný prach a nečistoty . V tomto okamžiku musíte použít trik s praním.

peřinu v pračce

Pomozte si tím, že peřinu položíte zpět na postel a začněte ji omotávat kolem sebe, pevně ji držet. Jak budete postupovat, budete mít dlouhou klobásu, kterou budete muset udělat co nejtenčí . Takto pokračujte a přesuňte se před pračku. Začněte zasouvat jeden konec a pak pomalu vše vložte dovnitř.

Jakmile je přikrývka vložena, můžete přejít k praní . Doporučujeme jemný cyklus při teplotách, které nejsou příliš vysoké. Poté se odstředivce vyhněte nebo ji nastavte na nejnižší otáčky. Když je vypraná, můžete ji zavěsit a nechat uschnout na vzduchu. Často jím otáčejte, abyste zabránili hromadění vody, a když je úplně suchý, můžete jej vyjmout.