Existuje lepší čas na vyvěšení prádla? Podle odborníků na čištění o tom není pochyb a je to právě v tuto konkrétní dobu.

Nikdy není ten správný čas na vyvěšení prádla v domě. Často a ochotně se to dělá, když máte čas, nebo když si všimnete slunce za oknem. Ve skutečnosti je třeba myslet na jiné faktory. Profesionální prádelny ve skutečnosti indikují nejlepší čas na pověšení oblečení, aniž by dominovala vlhkost. nemožné? Ne s těmito malými tipy, které je třeba mít na paměti.

Vyvěšení prádla, kdy je ten správný čas?

Je důležité prádlo vyvěsit ve správný čas, právě proto, že často vlhkost může oblečení promočit a také velmi zapáchat. A nejen to, pokud oblečení v dešti zmokne, budete nuceni vše znovu vyprat a pračku znovu zapnout.

vyvěsit prádlo

Problém, jak již bylo zmíněno, se týká vlhkosti, která může být přítomna v létě, ale především v zimě. Zvyšování jeho hladiny od západu slunce do časných ranních hodin. Pomalé sušení prádla není nejlepší způsob, stejně jako umístění sušáku uvnitř domu. Kolikrát se vlhkost a následně i bujení plísní v místnostech vyskytuje ve špatně větraném prostředí?

V tuto chvíli vyčistěte a osušte hadříky

Chcete-li mít prádlo pověšené a suché správným způsobem, je důležité, aby byla absorbována veškerá vlhkost. Podle odborníků na úklid by měl být sušicí stojan v zimě umístěn venku v ranních hodinách od 10:00 do 15:00, v létě pak od 8:00 ráno do 12:00.

V zimě, pokud chcete mít sušák uvnitř, doporučujeme umístit misku se solí poblíž vlhkého oblečení. Tato přírodní složka, kterou používaly babičky, pomáhá odstranit veškerou vlhkost, která by mohla oděvy obalovat a dodávat jim nevolný zápach.

čas vyvěsit prádlo

Nejen to, můžete také použít odvlhčovač nebo přímo sušičku , i když ne každý je má k dispozici.

Také v zimě je potřeba znát a vyhodnocovat povětrnostní podmínky. Ve chvíli, kdy zaznamenáte slunečný a příjemný den, pak budete muset využít síly počasí k co nejrychlejšímu vysušení oblečení. Během deštivých a vlhkých dnů je lepší volit vnitřní prostředí s ohledem na výše uvedené rady – jako kdysi babičky.

O tom, že na vyvěšení prádla není nejvhodnější doba, není pochyb, protože je dobré den po dni hodnotit, jak vypadá počasí. V zásadě platí , že od rána do oběda je vždy ten správný čas na využití potenciálu slunce.