Právě z tohoto místa, které nikdo nikdy nekontroluje, se do domu dostávají komáři: je to nepředstavitelné. Pojďme si to ujasnit.

Nikdo nikdy nepřemýšlí o tom, že komáři v domě mohou mít soukromý úkryt. Skryjí se a pak se v určitou dobu vynoří a hledají potravu. Nejen to, ukládají svá vajíčka a poté pokračují ve svém životě ve stejném domě. Stručně řečeno, soužití s ​​tímto hmyzem není žádoucí, ale téměř povinné. Odborníci zdůrazňují, že jejich oblíbené místo, kde se mají schovat, aniž by je někdo rušil.

Kde hnízdí komáři?

Léto je synonymem pro komáry a kousnutí, kolonie se skrývají v každé části domu, aniž by o tom kdokoli věděl. Zpráva z roku 2021 vypracovaná Istituto Superiore della Sanità – Istisan Report – potvrdila, že k dnešnímu dni existuje více než 65 druhů komárů. Nejběžnějším je určitě komár tygrovaný a komár obecný.

Mnozí kladou vajíčka do nádob, které najdou se stojatou vodou, protože je to ideální místo pro co nejvíce hmyzu. Ke kladení vajíček komáři dávají přednost použitým kbelíkům se stojatou nebo vlhkou vodou. I malé množství vody pro ně může být bezpečným a optimálním místem pro tření.

komáři v domě
Existují také konve, zapomenuté nebo ponechané s vodou připravené k použití. Pro komáry se stávají oblíbeným místem pro kladení vajíček. Stagnace vody, zejména ve vnějším prostředí, se stává optimální pro pH a také pro teplotu. Podšálky, které stagnují s vodou, s nečistotami, které preferují komáři, nebo plechovky, které mají malý otvor a uvnitř jsou vlhké, nejsou o nic méně.

Komáři v domě: kde se skrývají dospělí?

Jakmile pochopíte, kde tento hmyz raději klade vajíčka , musíte také pochopit, kde se v domě skrývají komáři. Dospělí vždy svítí na místech, která nejsou identifikovatelná nebo:

  • Postele, stoly a židle pod nimi, aby je nikdo neviděl. Optimální a nepostradatelné místo pro tento hmyz;
  • Domácí závěsy, díky otevřenému oknu. Schová se v záhybech a je v klidu, když už se najedlo;
  • Vysoký nábytek, kde můžete létat tak, aby vás nesebrali lidé. Jsou mimo dohled a mohou posoudit, jak se pohybovat.
úkryt komárů

Ve většině případů komáři vyhledávají všechna ta místa, kde může být hodně lidí. Je nezbytné vytvořit jim zásobu krve na jídlo, ale zároveň se dobře schovat, aby nebyli nalezeni. V domě není jen jeden komár, ale mnohem více a důmyslně skrytých na všech výše uvedených místech.

Nemít je doma je nemožné, ale s trochou rozmyslu můžete omezit jejich pobyt a především zajistit, aby nesnášeli vajíčka.