Jak lze získat volný pozemek? Zákon je jasný a existují způsoby, jak to získat za žádné nebo snížené náklady.

Opuštěný pozemek , kde si můžete udělat malou zeleninovou zahrádku, rozmnožit svůj majetek nebo mít kde postavit dům, jak to získáte? Chcete-li se stát vlastníkem, zákon je jasný a lze to provést bez utracení jediného eura. Není to nic vzácného, ​​zvláště v některých oblastech Itálie, kde je půdy tohoto typu dostatek. Pokud se chcete stát vlastníkem, musíte dodržet proces, který vyžaduje italské právo.

Opuštěný pozemek, jak ho mít legálně?

Je jen jeden způsob , jak získat volný pozemek plně v souladu s pravidly a zákonem. Ve skutečnosti je možné požádat o usucapione pozemku, když chcete pozemek, který se zdá být nyní opuštěný. Samozřejmě to není jediný způsob, ale je to způsob používaný ve většině případů.

Jsou někteří lidé, kteří by mohli vlastnit požadovanou půdu , jiní, kteří nevědí, že jsou až do zesnulého vlastníka.

získat půdu

S ohledem na usucapione je to zvláštní metoda, jak se stát vlastníkem aktiva, ale pouze za určitých podmínek. V okamžiku, kdy se prokáže, že nemovitost – v tomto případě pozemek – byla opuštěna a nikdo se o ni nestaral, lze otázku položit.

Předpisy v tomto ohledu hovoří o minimálně 20 letech zanedbávání a nedostatečné péče. Naštěstí existují krátké opravy. Když dotyčná osoba prokáže, že je v dobré víře a skutečně věří, že půda je opuštěná, usucapione dorazí po 10 letech. Po 20 letech bude možné určit, jak to bylo, a bude možné se stát vlastníky, ale pouze před soudcem. Totéž bude moci na zájemce převést vlastnické právo k pozemku.

Zesnulý majitel: jaká jsou pravidla?

Existuje také alternativa, kterou je třeba vzít v úvahu, a to přímý nákup. Pokud je to zcela opuštěná země, budete ji muset prozkoumat.

Jdeme do Pozemkové agentury ověřit, kdo je právoplatným vlastníkem toho pozemku. Pokud to nevíte, můžete požádat o koupi, ale pokud je po smrti, musíte najít všechny dědice. Jsou-li dědici, musí být návrh na koupi učiněn přímo jim: pouze pokud to povolí, bude možné pokračovat, jinak pozemky zůstanou tak, jak byly nalezeny.

opuštěná země

Pokud vše půjde hladce a neexistují žádní dědici , může být provedena žádost o přímou koupi a převzetí pozemku. Je jasné, že získat jej bez nákladů může být cesta delší, přičemž jeho koupí se to vyřeší v krátké době.