Štěnice představují skutečnou noční můru: touto jednoduchou metodou je možné je odstranit z oken a balkonů.

S příchodem jara se slunce a teplo vrací, aby zabralo většinu dní. Domovy si tak mohou užívat slunečních paprsků , které se šíří každou místností a přinášejí světlo a teplo. Zejména při otevřených oknech se však smiřujeme i s klasickým problémem jarních a letních měsíců. Řeč je o hmyzu , který se znovu objeví včas s příchodem prvního tepla jak na zahradě, tak uvnitř domu. Přítomnost hmyzu zjevně netolerují ti, kteří se ocitnou v domácnostech, protože kromě obtěžování mohou představovat i zdravotní problém .

Štěnice na oknech a balkonech: nejlepší prostředek, jak je udržet navždy pryč

Mouchy a mravenci patří k hmyzu, který v jarních a letních měsících nejčastěji napadá domácnosti, ale nejen oni způsobují problémy. Majitelé domů totiž musí bojovat i se štěnicemi, které se mohou stát skutečnou noční můrou, pokud rychle nezasáhnete.

Štěnice – zelené i hnědé – sice neškodí lidskému zdraví, ale vydávají opravdu nepříjemný zvuk a především dokážou při rozdrcení uvolňovat velmi nepříjemný zápach .

Z tohoto důvodu se doporučuje všem, kteří doma najdou zelené nebo hnědé štěnice, nedrtit je, ale umístit je pomocí listu papíru do sklenice a poté je vypustit ven.

Roztoč

Zelené a hnědé štěnice jsou schopny proniknout do domu dveřmi a okny, stejně jako prostřednictvím prádla visícího venku. Co ale dělat, aby štěnice nenapadly váš domov? Dobrým řešením je spolehnout se na moskytiéry , které štěnicím zabrání proniknout do domu. Kromě toho je vždy dobré a správné uzavřít každý možný „vchod“ a ucpat všechny otvory a také věnovat pozornost tomu, co je na oblečení, když je vracíme domů poté, co jsme je vyvěsili, aby uschly.

Po tom všem se můžete také spolehnout na některé další prostředky, které udrží zelené a hnědé štěnice daleko od vašeho domova. Jen pro příklad, česnek a cibule jsou výjimečné ingredience k ochraně proti štěnicím, které prostě nesnesou silné vůně této zeleniny. I obyvatelé domu však mohou pociťovat určité nepohodlí při dýchání „vůní“ uvolňovaných vařením česneku a cibule.

Produkt účinný proti takovému hmyzu

Alternativou je bergamotový esenciální olej , který je perfektní na odpuzování štěnic. Tento esenciální olej se získává lisováním citrusové kůry za studena. Vlastnosti bergamotové silice je opravdu mnoho. Není jistě náhodou, že se tento éterický olej často používá jako dezinfekční, hojivý a antiseptický prostředek a také jako sedativum.

Bergamotový esenciální olej

Bergamotový esenciální olej je však ideální i k tomu, aby štěnice zmizely z každé místnosti vašeho domova. Stačí přidat pár kapek do trochy vody a získaný roztok nastříkat na okna a dveře. Účinnost je zaručena, stejně jako příjemná vůně, která provoní celý byt.