Věděli jste, že do vany pračky stačí dát přísadu, aby vaše oblečení provonělo? Pojďme zjistit, o jakou složku se jedná a jak ji použít!

Při praní v pračce je normální chtít, aby bylo prádlo provoněné , ale někdy tomu tak není. Příčiny mohou být různé, ale naštěstí stačí přidat přísadu a je hotovo , vaše prádlo bude vonět neustále.

Mluvíme o bílém octu , přírodním prvku, který zajišťuje dokonalou čistotu všude, dokonce i na oblečení, a příjemnou, dlouhotrvající vůni. Ocet můžete použít na veškeré čištění domácnosti a vždy dosáhnete vynikajících výsledků, dokonce lepších, než jaké byste mohli dosáhnout s profesionálními čističi.

Použití octa je však mnohem levnější, ve skutečnosti je to přísada, kterou najdete na prodej za dobrou cenu a která se také snadno shání. Můžete ho najít v supermarketu a také zakoupit v nabídce, abyste ještě více ušetřili, a mějte ho vždy po ruce. Pojďme zjistit všechna použití octa a jak mít čisté a voňavé oblečení!

pračka

Ocet k čištění pánví, nádobí a spotřebičů

Skvělý pro odstranění inkrustací v hrncích a pro odmaštěné a lesklé nádobí , ocet je přírodní přísada, která vám umožní dosáhnout výjimečných výsledků. Stačí nalít trochu na pánve a nechat několik minut působit , aby se skvrny a inkrustace snadno odstranily .

Efektivním řešením je svařit ocet, samotný nebo s trochou vody, a nechat v hrnci, dokud se inkrustace samy nestrhnou. Místo toho, abyste měli dokonale čisté a odmaštěné nádobí , stačí přidat trochu do vody na mytí .

Můžete jej také použít k čištění kuchyňských desek , mikrovlnné trouby a dokonce i k dezinfekci myčky nádobí.

Působení octa proti vodnímu kameni je indikováno k odstranění veškerých inkrustací , které se tvoří uvnitř stroje, aby bylo nádobí a pánve čistší. Ocet můžete použít i k dezinfekci a důkladnému vyčištění lednice, čímž také eliminujete nepříjemné pachy, které se uvnitř často tvoří kvůli jídlu.

Podlahy čistěte octem

Dokonce i podlahy se lesknou octem a stačí přidat půl šálku do kbelíku s vodou, abyste získali lesklé dlaždice.

Ocet důkladně odmastí a je také výborným dezinfekčním prostředkem, což znamená, že podlahy budou zbaveny choroboplodných zárodků a bakterií a děti si budou moci v klidu hrát. Po přelití octem stačí podlahy přejet vodou, aby byly lesklé a velmi čisté.

Měkké prádlo

Přidejte ocet do vany pračky pro voňavé oblečení

Tajemstvím získání dlouhotrvajícího parfémovaného oblečení je přidat ocet do nádržky pračky. Můžete použít bílý ocet tak, že dáte 100 ml do přihrádky, kterou obvykle používáte pro aviváž, a poté postupujte jako normálně a nastavte požadované praní.

Při máchání bude ocet cirkulovat s ohledem na vlákna a navíc bude zcela biologicky odbouratelný. Působení octa zajistí, že tkaniny nebudou nabité elektřinou, budou jemnější ještě voňavější .

Parfém oproti běžným pracím prostředkům vydrží mnohem déle, výsledkem je větší čištění oděvů. I barvy budou jasnější a intenzivnější a nevyblednou častým praním.