Je žehlicí plocha vaší žehličky pokrytá skvrnami a rzí? Zde je nejlepší řešení, jak vše odstranit v několika jednoduchých krocích.

Žehlení je podle některých průzkumů jednou z nejméně příjemných operací, které lze doma provádět. Odstraňování záhybů z oblečení je však klíčové a je to něco, co uděláte po vyprání a vysušení. Zejména některé oděvy, jako jsou košile a svetry, vyžadují žehlení.

Žehlička je tím správným nástrojem , jak si tuto důležitou operaci v domácí praxi zacvičit. Na trhu jsou různé typy, které se liší výkonem, výkonem, strukturou a dalšími aspekty.

Dále musí mít deska vynikající tepelnou vodivost, aby byla účinná při žehlení. Nejlepšími materiály desek jsou ocel, keramika a hliník.

Může se stát, že se na vaší žehličce mohou časem usazovat vodní kámen nebo v horším případě rez . Novinkou, kterou vám přinášíme v tomto článku, je, že absolutně nebudete muset výrobek vyhodit a jít si koupit nový do obchodu.

dokonalou hygienou bude vaše žehlička zase jako nová a dokonale vhodná pro žehlení vašeho oblečení, povlečení a prádla tím nejlepším možným způsobem. V tomto článku se vám pokusíme dát několik tipů, jak odstranit vodní kámen a rez z vaší železné desky . Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

K vyřešení problému s inkrustovaným železem budete potřebovat brambory: zde jsou podrobnosti

V průběhu let může železná deska ztrácet svůj původní stav čistoty, žloutnout kvůli přítomnosti nečistot, vodního kamene a v nejzávažnějších případech i rzi. Otvory, ze kterých vychází vodní pára, mohou být plné vodního kamene, což zhoršuje výkon žehličky během fáze žehlení. Kromě toho může být deska plná skvrn a rzi.

Žehlička

Tato rez může být pro vaše oblečení velmi „nebezpečná“, protože by je mohla trvale zašpinit. Abyste zabránili tomu, aby tyto látky skončily na vašem oblečení, stačí přistoupit k okamžitému a preciznímu vyčištění žehlicí plochy vaší žehličky . Tak jako? Zde vám ukážeme ideální postup pro odstranění usazenin vodního kamene z otvorů a rzi z desky.

Aby se zabránilo tvorbě vodního kamene a rzi, je nezbytné do nádrže nalít demineralizovanou vodu. Pokud by se však vodní kámen vytvořil, je nutné jej odstranit. Budete potřebovat pouze 3 ingredience: citron , ocet a sůl . Stačí tyto prvky vložit do vody, namočit houbu a přenést ji na talíř.

Pokud je naopak přítomnost vápence masivní, budete muset pracovat jiným způsobem. Jak tedy odstranit rez? Zde je vše, co potřebujete vědět o „bramborové metodě“ .

Zde je ideální postup

Pokud je vápenec velmi konzistentní, pak bude vhodné nalít do nádoby 50 mililitrů destilované a demineralizované vody, 100 mililitrů roztoku s citronem, octem a solí a 4 polévkové lžíce hydrogenuhličitanu sodného. Vzniklá kaše se musí na několik hodin položit na železnou desku . Nakonec přistoupíme k jeho odstranění běžnou utěrkou z mikrovlákna.

Železná bramborová rez

Pokud má naopak vaše žehlička na žehlicí ploše nánosy a rez , pak je nezbytné pracovat jiným způsobem. Může se to zdát divné, ale s jednoduchou bramborou se vám podaří odstranit všechny inkrustace. Skutečné babské tajemství, které se dědí z generace na generaci.

Vezměte bramboru a nakrájejte ji na polovinu. Poté už stačí jen polovinu zasypat jedlou sodou a předchozí směsí soli, citronu a octa. V tomto okamžiku budete muset přenést polovinu brambor přímo na žehlicí plochu žehličky .

Všimnete si, že toto drhnutí bude ideální a dokonale účinné při odstraňování veškeré rzi přítomné na žehlicí ploše. Jakákoli inkrustace bude zcela odstraněna. Vidět znamená věřit!