Starožitné kufry a krabice na klobouky u babičky na půdě? Nejsou k zahození, protože tyto předměty mohou mít hodnotu až 60 000 eur.

Když si prohlížíte babiččiny věci na půdě , častěji narazíte na nějaké cennosti, i když je nikdo nezná. Kufry byly kdysi staré kufry, zatímco věšáky na klobouky byly umístěny hned, jak jste vstoupili do domu, abyste pověsili klobouky. Jestliže dříve byly předměty běžného užívání, dnes jsou všechny staré a při správném ocenění mohou mít hodnotu jmění. Ale jak na to? Může se vyšplhat až na 60 000 eur.

Kufry a kloboukové boxy, jak je nechat ocenit znalcem?

Kufry a schránky na klobouky jsou skryté poklady, i když je babičky a tety nerušeně schovávají na půdě. Ve skutečnosti je třeba mít na paměti, že ve většině případů je sběratelé neustále hledají s extrémně vysokým oceněním.

Viktoriánská krabička na klobouky z 20. století ve výborném stavu by mohla mít hodnotu až 600 eur. Pokud je schránka na klobouky velkých rozměrů a z konce 19. století, mohla by hodnota dosáhnout i 150 eur. Pokud jsou anglické, jsou sběrateli vyhledávány ještě více, navíc ty v typickém koloniálním stylu v kůži dosahují hodnoty 190 eur, zatímco ty podšité stojí i 300 eur.

Vintage kufry

Půdní kufry a staré krabice na klobouky by se nikdy neměly vyhazovat, i když nejsou v perfektním stavu. Vlastně je také možné je vrátit a použít jako vintage kousky . Případně existují sběratelé, kteří se nemohou dočkat, až je najdou a zaplatí za ně správnou cenu. Ty, které jsou součástí sbírek třicátých let, sloužily k dlouhým cestám: dnes mají hodnotu 1000 eur. Cestovní kufr s podpisem Rève de Bagages a vyráběný v letech 1920 až 1940 mohl dosáhnout hodnoty až 6 000 eur.

Tyto položky jsou oceňovány odhadci, kteří se nacházejí v galeriích umění nebo starožitností nalezených ve městě. Existují také specializované online stránky , které mohou nabídnout radu a pomoc. Cena je vždy určena typem, rokem výroby a pak také stavem konzervace.

Hodnota historických kusů: až 60 000 eur

Pokud je kufr podepsán Louis Vuitton, pak se situace úplně změní. Tento podpis nabízí zajímavé možnosti a výdělky, které není radno podceňovat. Konkrétně jeden by mohl dosáhnout ocenění 60 tisíc eur: je to model z roku 1929 , který patřil princi Zaistem-Zalesskymu .

starý dřevěný kufr

Pokud podobný předmět najdete, je důležité si jej nechat ocenit, francouzský kmen totiž dosahuje ocenění až 20 tisíc eur, pokud z roku 1920, zatímco udržovaný dřevěný z roku 1910 až 25 tisíc eur.

Stručně řečeno, pokud jsou tyto předměty nalezeny na půdě, mohou být použity nebo ohodnoceny profesionálem v oboru a vydělat tak docela dost peněz.