Vykonává vaše štěně nebo jiní venkovní psi potřebu poblíž vašeho domova? Zde jsou přírodní prostředky, jak ukončit jejich činnost.

Zvířata si obvykle označují své území močí , aby „komunikovala“ s ostatními psy. Jindy však může být tento pohyb i prostý navzdory, v případě, že zvíře necháte příliš často samotné nebo mu nevěnujete náležitou pozornost.

Zvláště když je to štěně, je však nezbytné zvyknout psa na správná pravidla, která bude doma respektovat . Vyhnete se tak nutnosti „bojovat“ o život proti tomuto celkem běžnému problému. Bude tedy vhodné zvíře naučit, že potřeby se budou dělat pouze při plánovaných vycházkách mimo domov.

Může se však stát, že někdy zvířata cítí potřebu takto „komunikovat“. Jindy se pak může stát, že za vašimi dveřmi dorazí jiní psi, mimo váš domov, a zanechají svůj „dárek“.

Pokud se chcete vyhnout častému opakování podobných tahů, je dobré vědět, že existují přírodní řešení, která si jednoduše, prakticky a rychle připravíte přímo doma. Poté budou nastříkány v oblasti, kde se pes počůral. Jste připraveni to všechno objevit? Zde jsou ingredience , které budete muset použít k úplnému vyřešení tohoto problému.

Močí váš pes v domě? Zde je návod, jak to nadobro zastavit

Pokud váš mazlíček nevykazuje z tohoto pohledu žádné známky „uklidnění“, bude vhodné přistoupit k ad hoc vytvořeným přírodním řešením. První věc, na kterou upozorňujeme, je, že by se nikdy nemělo používat bělidlo nebo amoniak . Tato akce ve skutečnosti neodrazuje zvířata od provádění této akce, které byste se rádi vyhnuli.

Psi čůrají v domě

Místo toho bude vhodné použít nějaké přírodní repelenty , které neznečišťují životní prostředí a dokážou si to „rozmyslet“ na vašeho psa a ostatní zvířata v okolí vašeho domova.

Přírodní repelent, který si budete muset vyrobit, bude na bázi citronu . Ve skutečnosti je toto citrusové ovoce našim čtyřnohým přátelům nepříjemné. Psí nos totiž vnímá nepříjemné pachy podstatně silněji než ten lidský. A psy, jak bylo zmíněno, citrony rozhodně nepřitahují.

Silné aroma tohoto citrusového ovoce je vnímáno s intenzitou 40x vyšší, než jakou vnímáme my. Co tedy budete muset udělat? Jakmile se štěně vyčůrá v určité oblasti, nenadávejte mu. Vše, co musíte udělat, je dobře vyčistit místo a nastříkat na toto místo směs, kterou se chystáme popsat . Zde jsou všechny podrobnosti o něm.

Přírodní repelenty, které psy odradí

Repelentní roztok, který odradí vašeho psa i sousedy od opakování nepříjemného pohybu, by měl obsahovat asi 100 mililitrů citronové šťávy rozpuštěné v 50 mililitrech vody . Do těchto tekutin se přidá i pořádná lžíce jedlé sody .

Citronová šťáva

Jakmile budou všechny ingredience umístěny do sklenice nebo malé nádoby, bude vhodné vše řádně promíchat. V tuto chvíli přejděte do oblasti, kde vaše štěně dokončilo své primární potřeby a nalijte – pomocí lžíce – trochu speciálně vyrobené směsi na bázi citronové šťávy.

Uvidíte, že časem bude moč vašeho psa v domě nebo za vašimi dveřmi postupně ubývat, až úplně zmizí. Bude vhodné se nevzdávat a toto gesto pár dní opakovat . Nakonec se dočkáte požadovaného výsledku.

V tomto článku vám však chceme nabídnout i jinou přírodní repelentní metodu, a to za použití jiné specifické složky. Máme na mysli použití bílého octa .

Do rozprašovače budete muset nalít asi 100 mililitrů horké vody a přidat stejné množství bílého octa . Dobře protřepejte dva prvky a opakujte stejnou operaci, kterou jsme vám před chvílí vysvětlili. Poté nastříkejte tuto směs na místo, kde vaše štěně čůralo.

V případě potřeby operaci opakujte i jindy. Po chvíli uvidíte, že váš pes už nic podobného neudělá. Alternativně můžete nastříkat čistý alkohol , ten – abych tak řekl – který se používá k dezinfekci ran.

Zvykání štěněte na správné chování od raného věku je velmi důležité. Pokud však zvíře nadále čůrá tam, kam nemá, mohou vám pomoci tato přírodní řešení , která jsme právě popsali .