Tato rostlina se často používá k ozdobení zahrady, aniž by znala její mnoho zdravotních výhod. Tak to je.

Tradescantia , známá také jako „ zlomyslná bylina “ nebo „ třezalka tečkovaná “, je rostlina , která je často považována pouze za okrasu zahrady . Nicméně , tato bylina má mnoho zdravotních výhod , které často zůstávají bez povšimnutí . Jeho listy mají antibiotické vlastnosti a lze je použít k hojení ran a kožních infekcí , ale jeho blahodárné vlastnosti se neomezují pouze na toto. Vidíme.

Tradescantia: tuto rostlinu známe 

Tradescantia , také známá jako ” třezalka tečkovaná ” nebo ” brazilská tráva ” , je vytrvalá rostlina patřící do čeledi Commelinaceae . Tradescantia, původem z Ameriky , je velmi všestranná a odolná rostlina , která se snadno přizpůsobí různým typům půdy a klimatu . Tradescantia může růst jak na plném světle , tak ve stínu a je vysoce ceněna pro krásu svých květů , které mohou být modré, růžové, fialové nebo bílé..

Rostlina

Listy Tradescantia jsou dlouhé a úzké , intenzivně zelené barvy a mají charakteristický stříbrný pruh . Tato zelenina byla od pradávna používána pro své hojivé vlastnosti , zejména k hojení ran a kožních infekcí .

Kromě svých léčivých vlastností je Tradescantia také velmi oblíbenou okrasnou rostlinou , často používanou k dekoraci zahrad a balkonů . Díky své kráse a četným zdravotním přínosům je tato bylina velmi milována a oceňována různými lidmi po celém světě .

Rostlina plná zdraví prospěšných látek

Tradescantia je rostlina, která nabízí mnoho výhod , široce využívaná alternativní medicínou a fytoterapií . Její listy totiž obsahují četné účinné látky , včetně flavonoidů , organických kyselin , slizů a tříslovin , které této rostlině dodávají širokou škálu prospěšných vlastností . Jednou z nejdůležitějších vlastností Tradescantia je její schopnost předcházet rakovině . Ostatně několik studiíprokázali, že flavonoidy přítomné v této rostlině mají protinádorový účinek a mohou zabránit tvorbě nádorů .

Rostlina

Tradescantia je také schopna očistit tělo od toxinů a zlepšit funkci ledvin . Nálevy založené na této rostlině lze použít k boji proti chřipce spolu s dalšími přísadami , jako je citron, máta med . Kromě toho Tradescantia podporuje zdraví trávicího traktu a lze ji použít k boji proti symptomům žaludečních onemocnění , jako je zácpa , protože působí jako přírodní projímadlo .

Ale to není vše: tato rostlina s tisíci výhodami také pomáhá v boji proti gastrointestinálním infekcím, jako jsou vředy , pálení žáhy a gastritida . 

Tradescantia pro kůži a vlasy

Tradescantia může také pomoci udržet pokožku zdravou . Konzumace čaje uvařeného s jeho listy zlepšuje zdraví pokožky snížením známek stárnutí . Kromě toho je Tradescantia perfektní pro zdraví vlasů . Ve skutečnosti je zvlhčuje a čistí je od všech bakterií nebo choroboplodných zárodků .

Chcete-li jej použít na vlasy , musíte uříznout některé kousky rostliny a nechat je na chladném místě celý den. Poté musíte získanou tekutinu nanést na vlasy a nechat několik minut působit . Nakonec můžeme opláchnout velkým množstvím vody .

Rostlina

Závěrem tedy Tradescantia je rostlina s velkou zdravotní hodnotou . Přestože je často považována jen za okrasu zahrady , jeho blahodárných vlastností je mnoho a lze je využít mnoha způsoby . Konzumace čaje z této rostliny nebo jeho použití na pokožku a vlasy může zlepšit zdraví těla a předejít mnoha nemocem . Je to tedy rostlina , kterou opravdu stojí za to mít!