Korejská metoda vám umožňuje nechat postel ustlat pomocí několika jednoduchých kroků: záhyby úplně zmizí.

Uklizení vašeho domova vám umožní mít vždy uklizený a čistý domov , takže se vám bude lépe žít mezi svými čtyřmi stěnami a nebudete riskovat, že na své hosty uděláte špatný dojem. Uklízet pokoje v bytě však není zrovna oblíbená činnost mnoha lidí. Zametání nebo vysávání, mytí nádobí , skládání prádla, to všechno jsou procesy, které zaberou pár minut, ale pro mnohé jsou opravdu nudné a únavné. Totéž platí, když musíte ustlat postel, a to natolik, že ji mnozí často raději nechávají celý den v nepořádku.

S touto metodou bude snadné mít postel ustlanou

Ale večerní návrat do zaneřáděné postele není způsob, jak si pořádně odpočinout. Odborníci si vždy pamatují, že naše tělo nutně potřebuje odpočívat alespoň 7 hodin v noci, aby lépe čelilo dni a mělo vždy silný imunitní systém.

Odpočinek, který nemůže proběhnout správně, pokud nám postel nezaručuje správnou úroveň pohodlí a povlečení není měkké a parfémované. Proto je každé ráno ustlaní postele nepostradatelnou činností pro fyzické i duševní zdraví .

Postel ustlaná

Mnoho lidí se však rozhodlo, že si postel částečně neustlají, protože jejich metoda neodstraňuje záhyby a vrásky. Je to všechno o změně způsobu, jakým si ustelete postel.

Ve skutečnosti existuje neomylná metoda, která vám umožní mít perfektně ustlanou postel během pár minut , aniž byste se museli namáhat. Dotyčná metoda, běžně známá jako korejská, je založena na několika jednoduchých krocích.

První věc, kterou musíte udělat, je zvednout přikrývky a přehoz , které se poté složí směrem k základně postele. Po dobrém rozprostření prostěradla s rohy se vyjmou polštáře, které musí být umístěny v oblasti, kde není prach.

V tuto chvíli musíme otevřít okna a dát si malou pauzu, třeba si dát kávu nebo snídani.

Po několika minutách se vrátíme do pokoje a rozprostřeme prostěradlo až k čelu postele a dáme pozor, abychom odstranili všechny záhyby. Stejnou operaci je třeba provést i s peřinou, přičemž dbejte na to, aby prostěradlo i peřina samotná měly dno pod matrací.

S postelí v pořádku bude odpočinek optimální

Posledním krokem, který je třeba následovat, je krok týkající se umístění polštářů. Pojďme je dostat do bodu, kde jsme je na chvíli umístili, a vraťme je na jejich místo, možná je trochu nakloníme. Jakmile je toto hotovo, máme opět perfektně uklizenou postel, kterou můžeme během noci maximálně využít pro spokojený a úplný odpočinek.

Polštáře na posteli
Nutno říci, že po ránu také můžeme na chvíli (bez přehánění) nechat postel v nepořádku. Tímto způsobem je ve skutečnosti možné bojovat s vlhkostí , která se tvoří v prostěradlech, a zastavit množení bakterií.