Nebaví vás každý týden kupovat drahé prací prostředky? V tomto článku vám ukážeme, jak získat svépomocné řešení pro prací prostředek, které je stejné jako to, co najdete v obchodě. Zde jsou podrobnosti.

Každý máme doma alespoň jednu pračku . Tento spotřebič vám umožní prát veškeré naše oblečení a jakoukoli látku tím nejlepším možným způsobem. Ubrusy, deky, prostěradla a veškeré prádlo lze dezinfikovat i uvnitř pračky.

Pro co nejlepší praní různých oděvů je nezbytné používat správný prací prostředek , aviváž a v některých případech i bělidlo. Jak nás učí od malička, vždy je vhodné oddělit bílé oděvy od barevných. Riziko ve skutečnosti spočívá v tom, že oblečení může vyblednout nebo změnit barvu.

Nebude tedy možné dát do pračky všechny věci najednou. Pro účinné umytí každého prvku bude proto nezbytné provést několik samostatných mycích cyklů . Rozlišení tedy musí být provedeno také na základě tkaniny, materiálu a typu požadovaného praní.

Některé věci je třeba prát při určité teplotě, aby se skvrny co nejlépe odstranily. Jiné jsou naopak jemnější a vyžadují nižší teploty praní. Dále utěrky z mikrovlákna, hedvábné šaty, podprsenky s kosticemi a další podobné prvky nikdy nedávejte do pračky, ale musíte je prát v ruce.

V tomto článku vám ukážeme, jak ušetřit peníze při nákupu pracího prostředku. Ve skutečnosti si budete moci vytvořit domácí směs s použitím jednoduchých běžně používaných ingrediencí. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Prací prostředek pro kutily: Zde je návod, jak jej získat

Pro co nejlepší odstranění skvrn nelze opomenout použití vhodného pracího prostředku pro pračku . Vloží se do dvou dlouhých přihrádek nádrže, přičemž si můžete vybrat mezi předpírkou – často zbytečné – a normálním mytím. Do menších přihrádek však bude možné vložit aviváž a bělidlo.

Použití pračky

Prací prostředek do pračky slouží k tomu, aby prádlo během praní co nejlépe drhlo, aby se odstranily případné přítomné skvrny. Aviváž naopak prádlo provoní a změkčí .

V tomto článku se zaměříme výhradně na prací prostředek, abychom pochopili, jak vytvořit ekonomickou, praktickou a efektivní domácí směs . Před tím je však nutné rozlišovat mezi práškovým pracím prostředkem a tekutým pracím prostředkem.

Práškový prací prostředek je obvykle účinnější než tekutý prací prostředek, zejména na odolné bílé prádlo. I při nepříliš vysokých teplotách bude pudrový mnohem efektivnější při odstraňování skvrn. Tekutý je na druhé straně méně účinný při celkovém čištění, ale má tu výhodu, že nezanechává žádné zbytky na různých tkaninách Proto se může dobře hodit na barevné oděvy.

Níže vám ukážeme, jak si doma vyrobit vlastní prací prášek . Získáte řešení, které se rovná klasickému pracímu prostředku, který koupíte v supermarketu. Zde jsou ingredience, které budete muset použít.

Ingredience, které potřebujete

Pokud je vaše rodina velká a v obchodě utrácíte spoustu peněz za produkty, které potřebujete k vyprání oblečení, ručníků a dalších podobných věcí, nebojte se. Budete moci ušetřit čas a peníze tím, že si doma vytvoříte velmi efektivní řešení odstraňování nečistot z látek. Skutečný prací prostředek do pračky pro kutily . Zde je to, co potřebujete.

DIY prací prášek

Do mixéru můžete vložit bílé mýdlo a kokosové mýdlo a nastrouhat je na vločky. Nezbytné pak bude přidat 5 lžic soli a 5 lžic jedlé sody . V tomto okamžiku musíte všechny tyto prvky smíchat.

Tím to však neskončilo. Ve skutečnosti bude vhodné přidat peroxid vodíku později , nejlépe krémový (na 40%) a ne příliš tekutý. Vše smícháme dohromady a necháme chvíli zaschnout. Všimnete si, jak se bude vyrábět skutečný prací prášek.

Složky, které se nacházejí v nejoblíbenějších značkách pracích prostředků, používají stejné prvky. Pouze jsme viděli, jak provozovat autonomní tvorbu pracího prostředku snadným, jednoduchým a hospodárnějším způsobem. Pokud máte čas a chuť, nenechte si ujít příležitost vyrobit si vlastní prášek do pračky . Výsledky praní budou ve skutečnosti fungovat stejným způsobem!