Můžete dát pračku na balkón nebo terasu, když bydlíte v činžovním domě? Otázka je legitimní, ale ne každý ví, jaká je odpověď, takže se na ni pojďme společně podívat.

Když žijete v kondominiu, musíte respektovat některá pravidla . Ve skutečnosti existují zakázané věci uložené nařízením o kondominiu. Pokud nebudou respektovány, hrozí pokuta nebo v nejzávažnějších případech se můžete obrátit i na soud. Je tedy důležité vědět, co můžete a co ne.

Například základním pravidlem přítomným ve všech kondominiích je nedělat hluk v noci, která se obvykle pohybuje od 22:00 do 6:00 následujícího rána. Ale můžete dát pračku na balkon nebo terasu, když bydlíte v činžovním domě? Ne každý zná odpověď, ale je jednoduchá.

pračka na balkoně

Níže se podíváme, zda je možné tento spotřebič umístit na balkon . Máme tedy na mysli otevřený balkon, který je zapuštěný nebo vystupující. Ne ty verandy, které jsou považovány za místnosti v domácnostech, a proto je používají podle přání majitelů. Všechny podrobnosti v dalším odstavci.

Condominium: můžete dát pračku na balkon?

Jak jsme řekli, podíváme se, zda je možné umístit pračku na balkon nebo terasu, když bydlíte v kondominu. Už jsme počítali s tím, že když bydlíte v komplexu složeném z více domů, musíte respektovat pravidla dobrého soužití .

Pračku nemusí každý na balkóně ocenit, ať už z důvodu estetického nebo hlučného. Na instalaci však neexistuje žádná odpověď. Ve skutečnosti to není zakázáno, ale musíte požádat o povolení během shromáždění kondominia.

Condominium: pračka na balkóně?  - imilanesi.nanopress.it

Jedním z důvodů, proč by mohla být pračka na balkoně nebo terase bytového domu zakázána , je zničení architektonického dekoru . Toto nemůže být poškozeno a z tohoto důvodu, pokud je balkon na hlavní straně fasády, pravděpodobně nemůže být umístěn. Pokud je naopak na vedlejší straně, vždy se souhlasem všech kondominií, lze umístit.

Pak je třeba zvážit i hlučnost a z tohoto důvodu, pokud se rozhodnete umístit pračku na balkon, je lepší zvolit tichý model, který během dne neruší a tak, aby to šlo udělat, kdy chcete, bez jakéhokoli času. omezení. Je třeba vzít v úvahu další úvahy.

Když je žádost přijata a pračka může být umístěna na balkoně, je třeba mít na paměti, že faktory prostředí mohou ovlivnit její fungování. Ve skutečnosti nesmí teplota nikdy klesnout pod 5°C a nikdy nesmí překročit 45°C . Ale také vlhkost musí být mezi 20 a 90%.

To jsou faktory, které je třeba vzít v úvahu, a pak buďte opatrní, abyste svou pračku nevystavili povětrnostním vlivům, jinak bude mít krátkou životnost. Abyste ji ochránili, měli byste ji umístit do skříně, která musí být o něco větší než pračka, aby byla chráněna před chladem, horkem, deštěm a dalšími.