Chcete mít prádlo vždy dokonale voňavé? Stačí použít skrytou záložku pračky.

Pračka je zařízení, které se používá k dezinfekci a praní oděvů, oděvů, prádla, prostěradel, přikrývek a mnoha dalšího tím nejlepším možným způsobem Nepostradatelné zařízení, abyste se vyhnuli ručnímu mytí, abyste ušetřili drahocenný čas.

Pro co nejlepší dezinfekci vašeho oblečení bude nezbytné dát do zásuvky vhodný prací prostředek a případně i aviváž a bělidlo . Bude velmi důležité oddělit bílé látky od barevných, aby se zabránilo vyblednutí nebo zničení některých oděvů.

Každá látka se pak musí prát při správných teplotách. Méně jemné a špinavější kusy prádla by se měly prát v cyklu praní při vysoké teplotě. Oděvy s jemnými látkami lze naproti tomu prát i při nižších teplotách nebo v některých případech i za studena. Hodně tedy bude záležet na konkrétním případu a vašich potřebách.

V některých případech se však může stát, že prádlo po pracím cyklu v pračce nevyjde navoněné . Jaký by mohl být důvod? V tomto článku vám ukážeme, proč v některých případech nebude výsledek v souladu s vašimi očekáváními. Zde je význam skryté karty .

Chcete vždy čisté a voňavé hadříky? Hoďte tuto skrytou záložku do vaší pračky

Pračka , stejně jako každý jiný předmět, se časem zašpiní. Také toto zařízení má tendenci se v průběhu let opotřebovávat. Bude tedy vhodné vždy přistoupit ke správné údržbě a čištění každé její jednotlivé části.

Pračka

V bubnu se mohou nahromadit nečistoty . Proto je nezbytné odstranit tyto nečistoty v bubnu. Ve skutečnosti se v ní může usazovat vodní kámen a ohrozit optimální čištění vašeho prádla. Dále by mohla v těsněních stagnovat voda. Nejlepší pračky mají automatický prací program, který tento typ problému dokáže vyřešit. Stačí jej provozovat 4x nebo 5x ročně.

Existuje však další specifická oblast pračky, ve které může po několika použitích stagnovat velké množství nečistot. To, co vám budeme vyprávět, se může zdát zvláštní, ale ve skutečnosti to platí pro všechny pračky. Po různém použití a postupem času se v pračce nejvíce skrývá nečistota přihrádka, kam dáte prací prostředek , aviváž a bělidlo .

V této zásuvce totiž uvízne vlhkost, špína, zbytky aviváže a pracích prostředků. Obecné čištění hadříkem nemusí stačit k odstranění všech nečistot z této přihrádky. Jak postupovat k účinnému odstranění všech nečistot ? Zde je vše, co potřebujete vědět.

Čištění zásuvky pračky: nezbytný úkon

Zašpiněná zásuvka může být odrazující od dokonalého vyprání vašeho oblečení. Ve skutečnosti by mohly vylézt z bubnu stále potřísněné nebo s nepříjemným zápachem. Zvláštní pozornost musíte věnovat čistotě přihrádky, kam dáváte prací prostředek a aviváž .

Čištění zásuvky pračky

Je mnoho těch, kteří čištění této části nepovažují za důležité, čímž se velmi mýlí. Čištění tedy nesmí probíhat povrchně, ale zásadní bude udělat vše dobře. Při tom proto bude vhodné vyjmout zásuvku a vše co nejlépe vyčistit . Tak jako? Zde jsou všechny podrobnosti.

Možná ne každý ví, že v oblasti zásuvky je uvolňovací jazýček . Vytažením směrem ven můžete pokračovat v běžném čištění zásuvky důkladněji a efektivněji. Odstraňte nahromaděné nečistoty, plíseň a čisticí prostředek horkou vodou, také pomocí starého zubního kartáčku a hadříku z mikrovlákna namočeného v bělidle.

Tímto způsobem odstraníte všechny zachycené nečistoty a přihrádka bude opět jako nová . Po dokončení čisticích operací budete muset správně umístit zásuvku a stisknout západku dovnitř. Vaše oblečení bude od dalšího praní opět dokonale vydezinfikované a provoněné.