Chcete zjistit, jak jednoduchým a praktickým způsobem odstranit záhyby z košil a povlečení? Tady je trik s praním.

Jednou z domácích operací, které Italové nejvíce „nenávidí“, je bezpochyby žehlení . Přejetí horkou žehličkou na oblečení, košile, prostěradlo nebo jakýkoli jiný oděv vám umožní lépe odstranit záhyby po vyprání.

Zvláště v létě a když je horko, může být toto gesto velmi nevítané. Podle některých průzkumů řada uživatelů řadí žehlení na první místo mezi nejméně příjemné domácí práce. V některých případech je však odstranění záhybů z oblečení zásadní.

Níže se však pokusíme upozornit na to, jak minimalizovat záhyby spodního prádla, prostěradel a košil. V některých případech se ve skutečnosti můžete také vyhnout zapnutí žehličky a přejetí přes tyto předměty.

První věc, kterou musíte určitě udělat, je věnovat zvláštní pozornost tomu, jak probíhá praní v pračce . Příliš silné odstřeďování ve skutečnosti riskuje, že vaše oblečení příliš „zmačkají“. Bude proto vhodné vyhnout se příliš velkému počtu odstřeďování v pracím cyklu, protože tato operace by prádlo příliš vyždímala.

V tomto okamžiku by bylo vhodné prádlo ihned pověsit, aby nezůstalo příliš dlouho v bubnu. K tomu je nezbytně nutné je ihned umístit na slunce a dbát na to, aby se neohýbaly. Umístěte klipy do „neviditelné“ oblasti košile nebo prostěradel.

Pojďme zjistit, jak z oblečení získat nulovou mačkavost praktickým, jednoduchým a bezpečným způsobem? Zde je vše, co potřebujete vědět o make-upu v prádelně .

Trik na prádlo, jak odstranit záhyby bez žehlení: zde jsou podrobnosti

Pokud nechcete ztrácet příliš mnoho času žehlením oblečení, je nezbytné řídit se radami, které jsme právě zmínili ohledně operací praní a sušení. Existuje však mnoho dalších tipů, jak zabránit příliš viditelným záhybům . V některých případech se totiž budete moci žehlení prádla úplně vyhnout nebo si žehličkou udělat jen malý průchod.

lis

Žehlení povlečení, košil a dalšího oblečení je určitě jednou z nejpomalejších a nejnudnějších operací, které doma můžete dělat. Geniálním trikem, jak z oblečení odstranit co nejvíce záhybů , je bezesporu umístit tyto prvky na postel po vyprání a vysušení.

Do stříkačky přidejte vodu a trochu aviváže . Tuto směs napařte na utěrky položené na posteli. Látka každého oděvu změkne a nezůstane mokrá. Záhyby tedy budou odstraněny „přirozeným“ způsobem .

Existují jiná řešení, jak minimalizovat záhyby na oblečení po vyprání? Zde je několik dalších způsobů, jak se vyhnout přejetí železa na ně.

Další geniální triky

Sušení prádla v sušičce je bezpochyby důležitým krokem. Ne každý však tento funkční a praktický spotřebič vlastní. Ti, kteří ji vlastní, ji však mohou využít naplno, zejména v chladných měsících. Ve skutečnosti není sušení prádla doma řešením doporučovaným odborníky kvůli problémům s vlhkostí prostředí.

Utěrky bez záhybů

Trik, který se v poslední době stal velmi oblíbeným, je vložit několik kostek ledu do sušičky před zahájením sušení.

Cyklus trvající asi 15 minut – s ledem, který byl předtím vložen společně s utěrkami – sníží pomačkání na minimum . Vyhnete se tak dalšímu žehlení. Takže takto vytěžit sušičku asi na 15 minut by mohl být další geniální hack.

Tento přehled návrhů uzavíráme další funkcí přítomnou pro sušičku. Ve skutečnosti mají ty nejlepší spotřebiče na trhu funkci proti zmačkání . Umožňuje vám nepřispívat k vytváření záhybů na prostěradlech a košilích během sušení.