Sáček rýže na klice by mohl být řešením problému, který máme všichni. Takhle.

Velmi často se stává, že se v domě usazují nepříjemné pachy, které je obtížné odstranit. Ať už je to po vaření zvláště zapáchajících pokrmů nebo kvůli vlhkosti, někdy pachy skončí ve vzduchu po velmi dlouhou dobu. Ale tento problém lze snadno vyřešit jednoduchými sáčky rýže, které se pověsí na kliku dveří. Pojďme se podívat, jak na to.

Proč používat rýži 

Rýže je jednou z nejvíce konzumovaných potravin na světě. Je to potravina bohatá na živiny a má řadu vlastností , díky kterým je velmi důležitá ve stravě mnoha lidí a populací. Vynikající zdroj komplexních sacharidů, které dodávají tělu energii, dále obsahuje bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály, je lehce  stravitelnou potravinou a lze ji konzumovat různými způsoby , vždy však po uvaření. Ve skutečnosti se dá vařit, vařit, smažit nebo dokonce použít jako základ pro další kompletní pokrmy. Bílá rýže je velmi rozšířený druh rýže, ale existuje mnoho dalších, například hnědá rýže, která obsahuje více vlákniny a živin, nebo červená rýže.

Druhy rýže

Toto obilí je také dobrým zdrojem antioxidantů a může pomoci snížit hladinu cholesterolu. Je také zdrojem železa, velmi užitečného pro tělo, i když netrpíte anémií.

Rýže je levná a všestranná potravina , proto je po celém světě považována za vhodnou potravinu i pro méně majetné lidi. Je to také snadné jídlo na přípravu a lze jej použít v nekonečné řadě receptů, studených i teplých. 

Mezi vlastnostmi rýže mimo její použití v kuchyni najdeme tu savou. Je známo, že zrna rýže zadržují vlhkost a vodu , a proto mají zrna tendenci při vaření bobtnat. Tato vlastnost z něj dělá dobrého spojence proti vlhkosti, ale také je užitečný pro uchování parfémů , což z něj dělá perfektní surovinu pro domácího parfuméra. 

Sáček voňavé rýže na rukojeti

Jak již bylo zmíněno, rýže se velmi dobře hodí k zadržování tekutin. Díky této vlastnosti je vynikající pro výrobu vonných sáčků na rýži, které se připevní na kliku dveří a provoní prostředí, ale také uvnitř šatních skříní a zásuvek.

Vše, co potřebujete, je hrst rýže (jedna nebo dvě polévkové lžíce jsou v pořádku), čtverec látky, případně prodyšná bavlna, provázek nebo krajka a nějaký parfém nebo esenciální olej.

Sáček rýže

Postup je opravdu velmi jednoduchý, stačí jen rozprostřít kousek látky a do středu položit rýži. Poté pokračujte v rozprašování parfému nebo navlhčete rýži kapkami esenciálního oleje. Během tohoto kroku dbejte na to, abyste rýži dobře promíchali, aby se zapojila všechna zrna.

Po dokončení zavřete chlopně čtverce a sáček pevně zavažte, aby rýže nevytekla . Stejnou krajkou vytvořte uzel výše, abyste vytvořili smyčku pro zavěšení tašky, kamkoli chcete. Výsledek je zaručen: váš sáček rýže uvolní vůni dle vašeho výběru a vy si budete moci užívat provoněné pokoje a skříně . Pokud máte rýži s prošlou nebo již prošlou dobou použitelnosti, můžete ji tímto způsobem snadno recyklovat.