Na příborech často zůstávají svatozáře a pruhy, ale existují způsoby, jak je znovu lesknout.

Opotřebení, nesprávné sušení a dokonce i nadměrné množství leštidla může způsobit, že příbory budou mít svatozáře a šmouhy. Je to fakt a existuje mnoho lidí, kteří přemýšlí, jak tento problém vyřešit. Ve většině případů se používají průmyslové výrobky bohaté na chemické konzervační látky, které by mohly příbory zcela zničit a také znečistit životní prostředí. Abyste se tomu všemu vyhnuli, je dobré používat zcela přírodní metody s přísadami, které se nacházejí doma a běžně se používají.

Příbory se šmouhami, jak je čistíte?

Příbory se svatozáří? Je nezbytné najít okamžitou nápravu k jejich odstranění bez poškození předmětů. Za prvé, jak již bylo zmíněno, je lepší se rozhodnout pro zcela přírodní a běžně používané ingredience.

Jedním z nich je bílý vinný ocet, s unikátními vlastnostmi pro obnovení jasu příborů. Spolu s touto přísadou se přidává také mýdlo na nádobí a sáček prášku do pečiva.

Všechny ingredience je třeba dát do nádoby, poté přidat horkou vodu a nechat asi 15 minut odpočívat.

metoda pro příbory se svatozáří

Přidejte příbory do směsi, kterou musíte nechat asi 20 minut nebo v každém případě podle přítomné svatozáře. Po uplynutí doby zpracování je lze vyjmout z roztoku, opláchnout a vysušit. Vaše příbory nikdy nebudou lesklejší než toto.

Do této směsi octa a prášku do pečiva lze přidat i bio citronovou šťávu . Síla bude odmašťující a okamžitá, abyste získali lesklé a dezinfikované příbory během několika minut po instalaci.

Hrubá sůl a jedlá soda na leštění

Další metodou leštění příborů je hmota složená z hrubé soli a vařící vody. Tato jednoduchá látka využívá sílu soli, která se rozpustí, aby napadla oxid přítomný na stříbře. Po 30 minutách namáčení budou jako nové.

hrubá sůl na pruhy

Jak již bylo zmíněno, všechny předměty tohoto typu s opotřebením a některým nesprávným mytím mohou vykazovat haló a oxidaci. Lze je odstranit výše zvýrazněnými metodami nebo látkou složenou z bikarbonátu a citronu. Stříbro má především tendenci časem oxidovat. Z tohoto důvodu je optimální vložit je do nádoby a poté ji zakrýt hliníkovou fólií, aby byly chráněny před tímto jevem.

Do těchto misek budete muset dát pořádné množství hrubé soli a poté vroucí vodu. Ještě lepší je, když přidáte lžičku jedlé sody a citronu, pokud není situace pod kontrolou.

Pro ty, kteří chtějí, existuje i metoda, která spočívá v převaření vody v hrnci s jedlou sodou a kouskem alobalu. Vložte příbory a nechte 15 minut namáčet, poté je zcela osušte čistou kuchyňskou utěrkou.