Některé přírodní prostředky mohou být velmi užitečné. V tomto článku vám přinášíme informace o užitečnosti plátku citronu při čištění toalety doma. Zde je postup, který je třeba dodržet, abyste dosáhli překvapivých výsledků.

Všichni trávíme nějaký čas našeho dne doma v koupelně . Čištění tohoto prostředí je velmi důležité. Velmi často se však z koupelny linou nepříjemné pachy , a to i přesto, že se různé koupelnové zařizovací předměty denně čistí.

Zejména uvnitř toalety se totiž mohou podél stěn hromadit zbytky nečistot a vodního kamene , které mohou způsobovat nepříjemný zápach i po umytí sanitárního zařízení. V nejzávažnějších případech bude proto vhodné provést některé mimořádné čisticí operace. Ani zpozorování skvrn od nečistot a vápence podél zdí není z čistě estetického hlediska ideální.

K tomu můžete použít citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou . Pojďme zjistit, proč může být tento citrusový plod vymačkaný do toalety důležitý pro účinné odstranění nepříjemných pachů a žlutých skvrn a skvrn od vodního kamene ze stěn toalety. Zde je vše, co potřebujete vědět.

Vymačkejte do záchodové mísy plátek citronu – výsledek je skvělý

Citron je důležitý nejen pro svůj úžasný přísun vitamínu C. Má skutečně mimořádné antioxidační, odvodňovací a trávicí vlastnosti Toto citrusové ovoce však může být také užitečné ve vztahu k různým dalším konkrétním a specifickým aspektům. Jedna z nich se bezesporu týká čištění a odstraňování vodního kamene .

Citrón

Citron má vysoce dezinfekční a odvápňovací vlastnosti . Proto je ideálním prvkem pro důkladné a konkrétní čištění různých předmětů. Jedním z nich je samozřejmě toaleta u vás doma. Pro dosažení vynikajících výsledků čištění bude vhodné pokropit stěny této sanitární keramiky citronovou šťávou.

Pro ještě lepší výsledek můžete použít i houbičku po nastříkání plátku citronu na stěny toalety . S houbou odstraníte všechny usazeniny tím nejlepším možným způsobem a navíc toaletě propůjčíte záviděníhodnou vůni. Inkrustace lze odstranit citronovou šťávou a houbičkou také s ohledem na umyvadlo, bidet a sprchu.

Existuje však i další řešení, jak co nejlépe dezinfikovat stěny vaší toalety , aby koupelna vždy provoněla. Který? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět, a správný postup, který je třeba dodržovat těsně předtím, než půjdete večer spát .

Čištění toalety

Operaci, kterou vám vysvětlíme, byste měli případně provést krátce před spaním. Tímto způsobem bude citron schopen působit nejlépe několik hodin v noci. Nejprve budete muset spláchnout záchod, aby záchod zůstal chvíli vlhký. K provedení tohoto postupu nemůžete nutně použít citron, ale také kyselinu citrónovou .

Čištění WC

Po spláchnutí záchodu se kyselina citronová snadněji přichytí ke stěnám. Do nádoby budete nejprve muset nasypat asi 4 nebo 5 čajových lžiček prášku kyseliny citronové . Vše, co musíte udělat, je rozmístit tento prášek kyseliny citronové podél všech stěn toalety.

Kromě kyseliny citronové bude vhodné přidat do toalety také hydrogenuhličitan sodný . Smíchejte tyto dvě ingredience dohromady, všimnete si, že se uvnitř toalety začne tvořit pěna. Tyto dva prvky mají ve skutečnosti mimořádnou čisticí schopnost .

Usazeniny vodního kamene a žluté skvrny na stěnách toalety účinně odstraní kyselina citronová a jedlá soda. Několik minut si proto všimnete, jak tyto ingredience vytvářejí téměř „výbušnou“ směs, přičemž voda ze dna toalety je schopna vytvářet bublinky. Po asi 20 minutách můžete dokončit čištění toalety.

Tak jako? Použití mopu . Ve skutečnosti s tímto prvkem projedete silou podél všech stěn , takže dvě ingredience vhozené do toalety jsou při odstraňování nečistot a vápence ještě účinnější. Nechte působit několik hodin v noci. Ráno budete moci spláchnout toaletu a oceníte skvělý výsledek, kterého při čištění vaší toalety dosahuje kyselina citronová a hydrogenuhličitan sodný.