To je důvod, proč váš citroník ztrácí listy. Prozradíme vám, co je nečekanou příčinou tohoto jevu.

Prozradíme vám, jaké jsou hlavní příčiny, které způsobují opadávání listů citroníku . Náprava je opravdu snadná, řiďte se našimi jednoduchými radami a uvidíte, jak se vaše rostlina vrátí ke zdraví jako kdysi.

Proč citronovník ztrácí listy

Rostlina citroníku se zdá být jednou z nejjednodušších druhů zeleniny na pěstování, ale vůbec tomu tak není. Měli byste vědět, že někdy tyto rostliny nekontrolovatelně ztrácejí listy, dokud nejsou zcela zbaveny.

K tomu dochází, když se dotyčný keř začne stresovat a ztrácet na vitalitě. Někdy se tento proces jeví jako nevratný, od okamžiku, kdy rostlina začne ztrácet několik listů a poté mnoho.

Citrón

Naštěstí je trend naprosto reverzibilní a my vám dnes ukážeme, jak jej zvrátit. Nejprve musíte vědět, že jednou z příčin, která způsobuje opadávání listů této nádherné rostliny, je chlad .

Obecně platí, že rychlý a nekontrolovatelný pokles teploty může tuto velmi choulostivou rostlinu obzvlášť stresovat.

Tato rostlina totiž nesnáší příliš nízké teploty, přičemž dobře odolává pouze mírným. Ideální by bylo udržovat tuto rostlinu při minimální teplotě 10 stupňů Celsia.

Jak se tedy zachovat, pokud je rostlina na místě, kde teploty oproti těmto stupňům spíše klesají? Můžeme to opravit tak, že naši rostlinu ochráníme látkou, třeba v netkaném materiálu.

V případě, že by teploty byly opravdu nízké, by ale ani dotyčný plech nefungoval. Nejlepší způsob, jak chránit vaši rostlinu, je postavit skutečný skleník . Rostlinu můžete přikrýt plastovou fólií a přidat svíčky, které dokážou zahřát květináč, ve kterém rostlina roste.

Zde je návod, jak to opravit

V případě, že nemáte možnost skleník vytvořit, doporučujeme převézt rostlinu přímo do domu, třeba do sklepa nebo obecně do místnosti, která udržuje teplo.

Dalším problémem, který u této rostliny způsobuje ztrátu listů, je přehnojení. Ve skutečnosti, když se staráte o citronovou rostlinu, musíte se ujistit, že tam není přebytek dusíku . Jedním z konkrétních projevů tohoto přebytku je ztráta listů, které před opadem velmi suché.

Citronová rostlina

Dalším způsobem, jak zabránit tomu, aby rostlina citronu ztrácela listy, je nezalévat ji nadměrně. Vždy kontrolujte konzistenci půdy: pokud je obzvláště vlhká a jílovitá, musíte zelenině dávat méně vody.

Na závěr také pozor na náhlé změny světla. Tato rostlina potřebuje světlo a trpí, když není přítomna. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby se vždy nacházel na zvláště exponovaném místě zahrady. V případě, že to není možné, doporučujeme zakoupit lampy určené právě pro tento účel.