Existuje konkrétní důvod, proč se praní koupelnových koberečků v pračce nedoporučuje. Pokud to uděláte, po zjištění okamžitě začnete přestat. Zde je důvod.

Pračka slouží po desetiletí k praní oděvů bez přílišné námahy . První prototypy se začaly vyrábět kolem poloviny 18. století, ale v následujících stoletích byly vyvíjeny stále modernější modely. Až do roku 1906, kdy zde byla první elektrická pračka.

Dodnes je stále jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších spotřebičů Italů, ale můžeme říci i téměř všech občanů světa. Pro 60 % Italů je nenahraditelným domácím spotřebičem a ve skutečnosti umožňuje velmi rychle vyprat prádlo.

neperte je v pračce

Myslete na to, že dříve se prádlo pralo ručně a dnes ho stačí vložit do průzoru a za pár hodin je vše vyprané, vydezinfikované a provoněné. Ne vše však lze prát v pračce. Například koupelnové předložky se nedoporučuje prát v pračce a níže se podíváme proč.

Koupelnové předložky: zde je správný způsob, jak je prát

Jak jsme říkali, pračka je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších spotřebičů, ale při jejím používání musíte být opatrní, protože někdy může způsobit problémy Ve skutečnosti se musíme vždy ujistit, že kupujeme model vhodný pro náš elektrický systém, protože přehřátí může také způsobit požár.

To se však může stát také kvůli vadným modelům. Navíc to není jediný problém, protože pokud nebudete při praní opatrní, riskujete zničení oblečení a ztrátu barvy nebo sražení o jednu nebo více velikostí. Proto jej musíte používat opatrně, a to i vzhledem k materiálu oděvů, které perete.

koupelnové předložky

Ve skutečnosti je velmi důležité znát způsoby praní pro různé typy oděvů, jako je hedvábí nebo samet, což jsou dvě velmi jemné tkaniny. Ale nejen proto, že i koupelnové předložky se mohou praním v pračce poškodit . Abyste pochopili, zda je můžete prát v pračce, jistě si pomůžete návodem, který uvádí výrobce.

Obvykle se snadno zničí, zejména po umytí . Můžete je prát ručně a přírodními produkty, jako je bílý ocet a jedlá soda. Nebo i nějaké neutrální mýdlo. Tímto způsobem se vám ale možná bude zdát, že je nedezinfikujete moc dobře, jak to umí pračka, pokud chcete, můžete ji použít, ale s trochou pozornosti.

Ve skutečnosti se nedoporučuje vyhýbat se jejich poškození, ale pokud používáte jemné prací cykly při nízkých teplotách a nízkých otáčkách odstřeďování, můžete také použít pračku . Pamatujte však, že koupelnové předložky je nutné ihned vysušit, aby neztratily svůj tvar a složení.

Tímto způsobem je umyjete šetrně, ale budou dezinfikovány a provoněny pro opětovné použití . Ale především se nebudete muset namáhat s jejich ručním mytím, což je vždy velmi únavný krok. Nyní, když máte všechny tipy, můžete pokračovat v praní koupelnových předložek!