Často se stává, že za dveřmi domů vidíte láhev vody. Jaké jsou důvody? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Existují zvláštní zvyky, které mohou být na první pohled matoucí. Ve skutečnosti je mnoho lidí, kteří se stávají protagonisty zdánlivě neracionálních gest nebo v každém případě mají daleko k praxi. V tomto článku si například povíme o konkrétním zvyku, a to umístění jedné nebo více plastových lahví na vodu za dveře vašeho domova . K čemu to je?

Tento zvyk není nijak neobvyklý. Proto se často stává, že narazíte na přítomnost plastových lahví umístěných mimo vchod do domů nebo některých obchodů. Jsou umístěny tímto způsobem, aby odvrátili údajnou „hrozbu“ .

Lidé nedávají láhve s vodou před své domovy jako gesto extrémní laskavosti vůči kolemjdoucím, možná horkým v horkých letních dnech. Účel tohoto zvyku je velmi odlišný. Zejména ti, kteří bydlí v samostatných domech nebo vlastní komerční prostory u silnice, cítí potřebu uvést tento krok do praxe.

Proč tolik lidí umisťuje jednoduché plastové lahve , raději průhledné, mimo své domovy nebo obchody? Zde je vše, co potřebujete vědět o tomto tématu.

Podivné umístění láhve s vodou mimo přední dveře: zde je důvod

Každý, kdo má vchod na ulici, ví, jak nepříjemné to může být, když musí řešit konkrétní aspekt. Máme na mysli možnost, že kočky nebo jiná zatoulaná zvířata mohou přicházet uspokojit své fyziologické potřeby v blízkosti našeho domova. Jedním ze způsobů, jak zvířata označit své území.

Láhev vody

Legenda říká, že umístění těchto plastových lahví na vodu může odvrátit možnost, že nějaké toulavé kočky nebo jiná zvířata podnikají přímo před vchodovými dveřmi nebo vchodem do komerčního obchodu. co je pravda? Opravdu se kočky přítomnosti těchto lahví vyděsí?

Jde o legendu, která se dědí z generace na generaci a která pochází, jak by se z více zdrojů zdálo, z Japonska. Po několik desetiletí se po celém světě rozšířila městská legenda, která chtěla, aby kočky přestaly vykonávat své potřeby v přítomnosti průhledných plastových lahví.

Existují skutečně výhody umístění těchto předmětů mimo přední dveře? Pojďme zjistit, zda je tato praxe potvrzena vědou, nebo jde jen o městskou legendu a podvrh. Zde je vše, co potřebujete vědět o tomto zvyku, který tradovali naši prarodiče.

Je to jen legenda nebo je na tom něco pravdy?

Naším záměrem rozhodně není podkopat vaše jistoty, ale přimět vás, abyste pochopili pouze vědeckou pravdu o faktech. Začněme tedy hned tím, že v této věci neexistují žádné vědecké důkazy . Umístění čirých plastových lahví na vodu před vaše přední dveře ani v nejmenším neodradí nebo neodradí toulavé kočky nebo jiná zvířata od toho, aby se pustili do jejich podnikání.

Láhve na vodu pro kočky

Tato legenda je však silně dodržována a praktikována ve všech koutech světa. Potvrzení toho, jak moc může lidová víra narušit mysl lidí, i když žádný vědecký důkaz nemůže tuto skutečnost odhalit. Umístěním lahví mimo dům si ve skutečnosti uvědomíte, jak moc kočky stejně neztrácejí zvyk čůrat.

Navzdory tomu existuje mnoho těch, kteří tento krok nadále realizují. Ve skutečnosti lidé věří, že odraz jejich vlastního obrazu nebo světla na láhvi může kočky zastrašit a přimět je, aby zvolily alternativní cestu. Ve skutečnosti se kočky přítomnosti lahví s vodou vůbec nezaleknou.

Jiní lidé se však domnívají, že přítomnost láhve s vodou může kočky odradit . Ve skutečnosti tato zvířata nemají tento prvek ráda a mohla by utéct (nebo v tomto případě nohy) pouze v jeho přítomnosti. I toto je však jednoduchá městská legenda, která postrádá jakýkoli vědecký důkaz .

Neexistuje proto žádná platná metoda, jak toulavé kočky zbavit potřeby čůrat mimo domov. Jak již bylo zmíněno, ve skutečnosti jde o způsob, jakým si zvířata musí území označit a poznat se v něm.