Zde je čas, kdy byste měli zasadit rajčata na zahradě nebo na balkoně. Je ideální měsíc na jejich výsadbu, aby rostly rychle a silně.

Prozradíme vám, jaká je správná metoda výsadby rajčat na vaší zahradě nebo na balkoně. Konkrétně také prozradíme, jaké je ideální roční období pro jejich výsadbu.

Rajčata na balkóně nebo v zeleninové zahradě, jak je zasadit

Rajčata jsou bezpochyby zeleninou , kterou Italové milují. Používáme je jako zeleninu do našich salátů, jako koření do těstovin, pizzy a bruschetty a dokonce jako ovoce do šťáv bohatých na vitamíny.

Vzhledem k nárůstu cen , který zaznamenáváme již více než rok, existuje mnoho lidí, kteří přemýšlí o pěstování těchto plodů přímo na vlastní zahradě nebo na balkoně.

Rajčata

Mnoho Italů však netuší, jak na to. Právě z tohoto důvodu jsme se dnes rozhodli poskytnout vám pár platných rad, které jistě zjednoduší přístup mnoha nezkušeným lidem.

Měli byste vědět, že před výsadbou rajčat je třeba připravit půdu. Půda musí být hydratovaná a již vyživená četnými látkami. Než přistoupíte k vkládání semen, doporučujeme přidat nějaké přírodní hnojivo.

Pamatujte, že rajčata musíte zasadit do řady a oddělit je od sebe alespoň 50 centimetrů. Jen tak zajistíte optimální cirkulaci vzduchu a rovnoměrnou distribuci vody.

Abyste mohli rajčata zasadit, nezapomeňte, že se musíte postarat o vytvoření otvorů, které by měly být hluboké asi 10 centimetrů. Jakmile je to hotovo, můžete do nich vložit rostlinu rajčat. Dávejte pozor, abyste se zvláště opatrně dotýkali kořenů , které by měly být v této fázi obzvláště rozsáhlé.

Jakmile to uděláte, můžete odpočívat na kořenech půdy . Nezapomeňte na něj zatlačit, aby všechen přebytečný vzduch vyšel ven. Ale kdy je nejlepší čas tento proces provést? Zde vám to odhalíme níže.

Zde je ideální měsíc

Mnoho lidí věří, že vybrat správný měsíc pro výsadbu rajčat není rozhodující. Hned vám řekneme, že je vlastně velmi důležité, aby tyto rostliny a jejich plody rostly co nejlépe.

Pěstitelé ve skutečnosti vědí, že rajčata velmi oceňují vysoké teploty . Právě z tohoto důvodu by se například v Itálii měly vysazovat zhruba v květnu nebo červnu.

Rajče

V jiných zemích však mohlo být jejich pěstování posunuto nebo odloženo v závislosti na teplotě. Ve skutečnosti dále na jih, jako například v Andalusii, může být nutné zasadit rajčata již v březnu nebo dubnu.

V každém případě, pokud chcete tuto rostlinu pěstovat, doporučujeme nedávat pozor na měsíc, ve kterém se nacházíte, ale spíše na okolní teplotu. Pokud si uvědomíte, že žijete například v obzvláště horkém dubnu, můžete už svá rajčata zasadit.

Pokud se naopak v červnu teploty nezvýšily vůbec, můžete se rozhodnout jejich pěstování odložit až na červenec.