To je důvod, proč ručníky po vyprání voní jako mokrý pes. Proč se to děje a jak to opravit.

Ručníky jsou jedním z nejpoužívanějších předmětů v domácnosti a jsou často vystaveny choroboplodným zárodkům a bakteriím a také nepříjemným pachům . A není nic horšího, než si vzít čistý ručník a cítit nepříjemný zápach ! Ode dneška to však již nebude problém : pojďme se podívat, proč se to děje a jak se tomu lze vyhnout .

Proč ručníky po vyprání voní

Hlavním důvodem, proč ručníky po vyprání páchnou , jsou bakterie a plísně. Tyto organismy se hromadí na povrchu ručníku a daří se jim v teplém a vlhkém prostředí , jako je koupelna . Bakterie se živí zbytky jídla , odumřelými kožními buňkami a potem a produkují chemikálie , které způsobují zápach . K odstranění nepříjemných pachů z ručníkůje nutné je řádně dezinfikovat a právě tento krok mnozí přeskakují a který způsobuje nepříjemný zápach .

Ručníky

Jedním ze způsobů, jak dezinfikovat ručníky, je přidat do prací vody například jemné bělidlo nebo perkarbonát . Stačí nechat naše oděvy  ponořené v tomto roztoku asi hodinu a poté pokračovat v běžném praní v pračce. Proč Perkarbonát ? Tato chemická sloučenina vzniká z uhličitanu sodného a peroxidu vodíku . Když se perkarbonát rozpustí ve vodě , uvolňuje aktivní kyslík , silnýbělící a dezinfekční prostředek .

Tuto látku lze použít k čištění a dezinfekci ručníků , čímž se eliminují nepříjemné pachy a bakterie nahromaděné na jejich povrchu Perkarbonát navíc neobsahuje žádný chlór , takže je k prádlu šetrnější než tradiční bělidlo , které může způsobit změnu barvy látek . Použití perkarbonátu umožňuje měkké, čisté a dezinfikované oděvy , což zaručuje příjemný a hygienický  uživatelský zážitek .

Další prostředek proti zápachu ručníků: bílý ocet

Dalším účinným prostředkem , jak se vyhnout zapáchajícím ručníkům, je bílý vinný ocet . Před spuštěním pračky stačí přidat 125 ml bílého octa do přihrádky na aviváž . Ocet má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti a dokáže odstranit nepříjemné pachy . 

Umyjte a řádně osušte 

Kromě dezinfekce je důležité postarat se o kroky praní a sušení našich ručníků , aby příjemně voněly . Zejména při praní je důležité zvolit správný prací cyklus , což musí být ten pro jemné prádlo , s teplotou 40° a 800 cykly odstřeďování . Nižší teploty nemusí houbu na ručník dobře vyčistit .

Ručníky

Nakonec je důležité je pořádně vysušit . Nikdy nenechávejte nahromaděné ručníky sušit uvnitř pračky : mohla by se v nich hromadit vlhkost a nepříjemný zápach a zápach je zaručen . Ideální je rozložit je venku , aby je slunce a vzduch přirozeně vysušily a dezinfikovaly Pokud používáte sušičku , musíte zvolit správný cyklus a používat pouze bavlněné ručníky , vyhýbejte se těm, které jsou uvnitřmikrovlákno . 

Stručně řečeno, pro odstranění zápachu ručníků je nutné je správně dezinfikovat pomocí specifických detergentů , ale také je určitým způsobem prát a sušit . S těmito opatřeními budou ručníky opět příjemně vonět a budou čisté a dezinfikované .