Pokud použijete tuto metodu, už nikdy nebudete muset sušit nádobí v myčce. Pokud ho chcete znát, musíte číst dál: málokdo ho zná.

Myčka nádobí je jedním z nejoblíbenějších spotřebičů žen . Která žena by ji nechtěla mít doma a pomáhat jí umýt nádobí? Prostě všechny a nejen ženy. Vynalezla ji však žena Josephine Cochrane, která si v roce 1886 nechala patentovat první myčku nádobí.

Postupem času došlo k velkým pokrokům a dnešní moderní myčky nádobí s vysokou energetickou třídou spotřebují ještě méně. Nicméně jsme tu, abychom vám dali pár rad, jak přestat sušit nádobí v myčce. Chceme s vámi proto mluvit o sušení, protože nádobí není na konci cyklu vždy úplně suché .

myčka

Ve skutečnosti je to velmi konkrétní důvod, ale pravděpodobně vám uniká a z tohoto důvodu jsme zde, abychom vám vysvětlili, jak musíte po dokončení myčky nádobí a nádobí neusušit a musíte dát vše na své místo. Tuto metodu nezná mnoho lidí, ale my vám ji odhalíme. Nezbývá než pokračovat ve čtení v dalším odstavci.

Díky této metodě již nesušíte nádobí v myčce

Jak jsme již řekli, existuje přesný důvod, proč po cyklu myčky zůstávají na nádobí a náčiní kapky vody. Ty se tvoří, protože po skončení cyklu praní a sušení se otevřou dvířka. Neuvažuje se však, že by se během cyklu sušení vytvořila vodní pára .

Po otevření dveří má vodní pára tendenci se velmi rychle odpařovat. Důsledkem je tvorba mnoha malých kapiček vody na nádobí . Ty nás nutí otřít hadříkem veškeré nádobí a náčiní uvnitř. Jak se tomu ale vyhnout?

již nebudete sušit nádobí v myčce

Existuje jednoduchý trik, který ne každý zná. Vše, co potřebujete, je hadřík, pořiďte si toto a máte vyřešeno . Stačí jej umístit do dveří, jakmile se otevřou . Tím se nasají všechny vodní páry a nebudou se tvořit kapičky vody.

Ale nezapomeňte použít hadřík pouze pro tento účel . Ve skutečnosti musí být absolutně čistý, jinak by mohl přenášet nepříjemné pachy. Pak je tu řada triků, které je třeba vzít v úvahu, abyste měli nádobí a příbory po umytí beze stop. Na některé z nich se podíváme níže.

nádobí v myčce

Je nezbytné, abyste myčku nenaplnili nad maximální kapacitu . Ve skutečnosti, pokud zasekáváte talíře, hrnce, sklenice a další, vzduch a voda špatně cirkulují a nebudete mít optimální mytí. Pak je důležité vždy otevřít dvířka, aby mohla unikat vodní pára a nevznikaly nepříjemné pachy .

Dalším důležitým aspektem je způsob vyprázdnění myčky . Ve skutečnosti je obvykle horní police ta, kde je více kondenzace a ta, kde zůstává nejvíce přebytečné vody. Myčku je proto lepší začít vyprazdňovat odspodu, aby z horních polic nepadaly kapky vody.