Jak nejlépe krmit orchidej? To je tajemství, které odhalí všichni zkušení školkaři a orchidej vám za tuto přísadu poděkuje a bude velmi bujná.

Orchidej není jen krásná a elegantní, ve skutečnosti je to rostlina, která vyžaduje nepřetržitou péči a velkou pozornost Ideální umístění je na vlhkém a slunném místě, jako je prádelna nebo koupelna, stejně jako potřeba hodně vody na hydrataci, ale příliš mnoho, které může způsobit hnití kořenů. Zkrátka obtížná a krásná jako nikdy předtím, je to rostlina milovaná všemi z pochopitelných důvodů. Zkušení školkaři vždy používali ke krmení rostliny přísadu, která nebyla nikdy zveřejněna Konečně se objevila, aby ji každý mohl použít pro orchideje, které jsou doma.

Tajná přísada, která vyživuje orchidej a činí ji velmi bujnou

Když máte doma orchideje, je téměř nemožné udržet je zdravé, jak by to udělal odborník v oboru. Je důležité , aby domácí prostředí bylo půvabné , stejně jako zdravé a bujné kvetení. Rostliny potřebují důležité živiny, zejména orchideje. Suplementaci lze provádět přírodními ingrediencemi, které se nacházejí přímo v domácnosti. A nejen to, v tomto konkrétním případě mluvíme také o neodpadu, a to právě proto, že se chystáme použít konkrétní složku obvykle vyhozenou jako odpad.

Ingredience k použití jsou :

  • Voda na vaření rýže 1 litr;
  • Glutamát monopodium 2/3 gramů;
  • rozprašovací láhev;
  • Umyvadlo.
voda na vaření rýže

Postup je velmi snadný, v podstatě bude stačit vzít misku a zalít přímo vařící vodou, aby se přidal glutamát. Dobře promíchejte smícháním ingrediencí. Získaným kouzelným roztokem pak namočte půdu orchidejí a nalijte tekutinu do rozprašovače, aby byly mokré i listy a stonek.

Jaké vlastnosti má rýžová voda?

Voda na vaření rýže je drahocenná pro všechny rostliny, zvláště pro orchideje. Směs lze použít jako zálivku, vždy dbejte na to, abyste namočili listy a stonek. Je zřejmé, že to bude muset být provedeno jednou za dva týdny, aby bylo možné získat všechny živiny, které rostlina potřebuje, aniž by to někdy přehánělo. To je zvláště důležité, pokud rostlina není v klidovém stavu.

zdravá orchidej

Jsou zde také velmi důležité podmínky použití. Ve skutečnosti je důležité, aby voda na vaření rýže nebyla slaná. Pokud byla nasolena pro přípravu rýže, nikdy by se neměla používat k zalévání rostliny, protože riskujete ohrožení jejího růstu a blahobytu . Nejen, že je důležité, aby voda na vaření úplně vychladla. Použití horké nebo vroucí vody by mohlo rostlinu zabít a bylo by to obrovské poškození.

Jedná se o metodu bohatou na vlastnosti a živiny pro samotnou rostlinu, pokud je používána nejlepším způsobem, jak to dělají odborníci v oboru.