Pokud máte zahradu zaplavenou a zničenou slimáky, nebojte se, protože existuje řešení. S těmito ingrediencemi je zlikvidujete a rozloučíte se tak se šneky.

Šneci jsou nepřátelé zahrady. Ve skutečnosti se živí květy a listy, které zničí úrodu. Jsou velmi tvrdohlaví a nenasytní, a proto zjistíte, že vaše zahradní zelenina je zcela zničená, pokud nenajdete účinný prostředek, jak je zahnat.

Poškozují nejmenší i největší sazenice a jedí hlavně listovou zeleninu. Obzvláště mají rádi zelí, hlávkový salát a mangold . Pokud je na zahradě máte, buďte velmi opatrní, ale ve skutečnosti velmi snadno poznáte škody způsobené slimáky. Ve skutečnosti jedí obvykle v kousnutí a začínají od okrajů listů.

hlemýžď

Pokud je tedy vaše zahrada zaplavena slimáky, musíte se jich zbavit a my vám poradíme, jak se jich zbavit . Tato metoda je opravdu jednoduchá a rychlá a spočívá v použití produktů, které již doma máte a s největší pravděpodobností je ani nebudete muset kupovat. Zde je to, co musíte udělat níže v dalším odstavci, abyste se rozloučili se slimáky.

Udělejte toto řešení, abyste se rozloučili se slimáky

Jak jsme již řekli, šneci mohou způsobit poškození plodiny, zejména některé zeleniny . Abyste se jich zbavili, stačí použít částečně přírodní insekticid, abyste je dostali pryč a nechali vaše zdravé rostliny růst, aniž by je ničily.

Co budete potřebovat je: voda, česnek, tekuté mýdlo (i na nádobí). Nejprve musíte vzít 2 stroužky česneku , oloupat je a nakrájet na malé kousky. Po nastrouhání vložte do mixéru spolu s 1 l vody a nechte působit asi 2 minuty.

sbohem zahradní šneci
Získáte česnekovou vodu a nyní stačí přidat ještě 1 l vody pro zředění roztoku. Poté přidejte 2 polévkové lžíce tekutého saponátu . Nyní dobře promíchejte, aby se všechny ingredience spojily. Nyní můžete použít tuto sloučeninu, kterou jste vytvořili.

Vodu stačí hodit na rostlinu a také přímo na listy. Chcete-li pomoci, nalijte roztok do lahvičky s rozprašovačem, snáze se dostane na všechny listy . Poté rostlinu omyjte pouze vodou, abyste shodili hmyz, který je na ní přichycen. Znovu projděte insekticid.

česnekový insekticid
Nechte insekticid asi 24 hodin a provádějte to ve dnech, kdy neprší, jinak je to k ničemu. Česnek je silný repelent pro vaši zahradu a je stejně účinný jako velmi drahé přípravky . Je ideální pro hmyzí invaze ovlivňující rostliny a zejména proti slimákům.

S česnekovými insekticidy je proto potřeba mít hodně trpělivosti a vytrvalosti. Ve skutečnosti se musí často opakovat. Asi každých 5 nebo 8 dní. Kromě toho mýdlo na nádobí, používané v malých množstvích, nepoškozuje rostlinu. Jedná se o bezpečnou metodu, která pomáhá udržet slimáky a jiný hmyz pryč.