Vyřešte problém s vlhkostí u vás doma pomocí jediného produktu. Rychlá a snadná oprava, o to jde.

Vlhkost v domácnosti může být velkým problémem z mnoha jiných než estetických důvodů . Ve skutečnosti může způsobit rozvoj plísní a plísní , tepelné ztráty a zvýšené náklady na vytápění . Existuje několik příčin vlhkosti ve vašem domě , včetně strukturálních problémů nebo problémů s ventilací . Bez ohledu na příčinu však existuje účinné řešení , jak tento problém vyřešit. Jedná se o speciální produkt proti vlhkostikterý trvale odstraní plíseň z vašich zdí . Podívejme se jak.

Malování proti vlhkosti v domě: co to je

Vlhkotěsná barva , nazývaná také „ barva proti poškrábání“, funguje jako bariéra proti vlhkosti a plísním . Jeho speciální složení obsahuje směs syntetických pryskyřic , pigmentů a přísad , které dodávají nátěru hydrofobní , protiplísňové a izolační vlastnosti .

Vlhkost v domě

Díky těmto vlastnostem zabraňuje protivlhkostní nátěr tvorbě vlhkých míst, plísní a kondenzace na stěnách. Kromě toho jeho izolační schopnost chrání povrch stěny před korozí způsobenou alkalickými látkami přítomnými v maltě a cihlách . 

Jak se zbavit vlhkosti pouze s jedním přípravkem

Metoda eliminace plísní a vlhkosti pouze pomocí jednoho konkrétního produktu je velmi jednoduchá a vyžaduje málo nástrojů . Prvním krokem je příprava povrchu , který musí být čistý . Za tímto účelem eliminujeme plísně a barvy . K tomu můžete použít směs bělidla a vody , nastříkat na postižený povrch a nechat několik dní působit . Zatímco tato doba uplyne, můžeme vyčistit spoje soklové lišty. Poté odstranímesloupněte barvu stěrkou a drátěným kartáčem .

Jakmile je povrch připraven , můžete nanést nátěr proti vlhkosti . Tato barva je formulována tak, aby odolala vlhkosti a plísním díky svému chemickému složení , které působí jako izolant proti alkalickým látkám .

Tímto způsobem zabraňuje tvorbě plísní a plísní . Kromě toho lze nátěr proti vlhkosti přelakovat jakýmkoli typem barvy, což z něj činí flexibilní možnost a hodí se pro mnoho potřeb . 

Proč je důležité odstraňovat vlhkost 

Je ale opravdu tak důležité odvádět vlhkost ze stěn domu? Ano, hlavně proto, že jeho ponechání by mohlo způsobit řadu problémů . Za prvé, vlhkost může způsobit nenapravitelné poškození konstrukce .

Ve skutečnosti je často způsobena jevy, jako je kondenzace , vodní pára , infiltrace vody a ztráty vody . Tyto faktory mohou způsobit vznik plísňových skvrn , odlupování nátěru a obkladů , vznik trhlin a degradaci nosných konstrukcí budovy.

Vlhkost v domě

Kromě toho může vlhkost způsobit vznik plísní a plísní , které mohou být nebezpečné pro vaše zdraví a způsobit dýchací potíže , astma , alergie a další zdravotní problémy. Použití nátěru proti vlhkosti tedy může pomoci těmto problémům předejít vytvořením ochranné bariéry mezi povrchem a vlhkostí.

Tato barva je schopna izolovat povrch před vlhkostí a zamezit tvorbě plísní a hub , díky čemuž je dům zdravější a bezpečnější pro zdraví jeho obyvatel.

Kromě toho může použití nátěru odolného proti vlhkosti pomoci snížit náklady na vytápění , protože vlhkost může způsobit únik tepla stěnami a stropy. Nanesením protivlhkostního nátěru je tedy možné izolovat povrch od vlhkosti a udržovat dům v teple a pohodlí , a tím snížit náklady na vytápění .