Zde je návod, jak obnovit shnilou bazalku. Stačí uvést tento trik do praxe, abyste tento problém vyřešili.

Konečně odhalíme vše o tom, jak obnovit bazalku, jakmile se bohužel stala shnilou. Nikdo nečekal, že to bude tak snadné, je to trik pěstitelů.

Vlastnosti této rostliny

Každý máme v kuchyni pár lístků bazalky . Jde o skutečně zásadní rostlinu italské gastronomie, využívanou i v zahraničí. Má opravdu silnou a zvláštní chuť, která vynikne v každém receptu.

Má také velmi důležité vlastnosti, které z něj dělají důležitou rostlinu k pěstování. V detailu má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snižovat bolest a zánět v celém lidském těle. Má také antioxidační vlastnosti, které chrání buňky těla před volnými radikály a oxidačním stresem: pomáhá snižovat pravděpodobnost onemocnění srdce, rakoviny a cukrovky.

Vlastnosti bazalky
Má také antimikrobiální vlastnosti, které zabraňují růstu mikroorganismů, jako jsou bakterie , viry a plísně. Je to perfektní rostlina pro boj s lokalizovanými infekcemi v dýchacích i močových oblastech.

Má také trávicí vlastnosti, protože snižuje příznaky bolesti žaludku . V neposlední řadě má také relaxační vlastnosti, které zmírňují stres a úzkost. Ne každý ale ví, že bazalka není příliš jednoduchá na pěstování a může snadno hnít. Proto prozradíme, jak jej oživit v případě, že je takový.

Jak oživit shnilou bazalku

Aby bazalka zůstala zdravá a neshnila, může být nezbytné zajistit, aby půda, na které se pěstuje, byla zdravá. Musíte vědět, že bazalka potřebuje odvodněné půdy bohaté na živiny.

Rada zní obohatit půdu kompostem nebo vermikompostem, který umožní této rostlině růst zdravěji. Můžete také použít tekuté organické hnojivo, které se přidává každé dva týdny.

Shnilá bazalka

Musíme také věnovat pozornost množství dusíku přítomného v půdě: bazalka je ve skutečnosti na tento plyn velmi citlivá. V případě nadbytku dusíku by se mohly množit houbové choroby a paraziti. Právě z tohoto důvodu je nezbytné nepřehánět to se zálivkou a hnojivy.

Pokud jde o zalévání, měli byste vědět, že bazalka potřebuje neustálou zálivku, zvláště když se pěstuje v horkém a suchém klimatu. Jednou denně musíte bazalku zalévat . Chcete-li zjistit správné množství vody, které je třeba zavést, musíte zkontrolovat hydrataci půdy: pokud je vlhká, ale není promočená, je ten správný čas přestat.

Nahnilá bazalka se projeví právě tehdy, když rostlinu nadměrně zalijeme. Ujistěte se, že nádoba má drenážní otvory, aby mohla unikat přebytečná voda. Poslední radou je nezalévat listy, ale nanejvýš je očistit: jen tak se zabrání přemnožení houbových chorob.