Jak vytvořit organické hnojivo přímo u vás doma, abyste oživili své rostliny. Jsme si jisti, že tento recept neznáte.

Zde prozradíme, jak zajistit, aby vaše rostliny vzkvétaly a jak se starat o jejich kořeny pomocí organického hnojiva , o kterém jsme si jisti, že jste ho nikdy nevyráběli.

Mrtvé rostliny, co se stane

Kolikrát jsme se o naše rostliny starali a zjistili, že to nestačí. Ve skutečnosti jsou rostliny mrtvé. Ale jaké jsou příčiny toho? Důvodů může být mnoho.

První je, že jsme se o tuto zeleninu dostatečně nestarali . Rostlinám je totiž potřeba věnovat hodně péče a tato ošetření přizpůsobit i rostlině, se kterou se potýkáme.

Zásadní je zalévat je správným způsobem a ve správný čas a umístit rostliny na nejvhodnější místo pro jejich růst. Ne každý ví, že například všechny rostliny vyžadují zvláštní umístění v domě nebo na zahradě. Někteří snášejí málo slunečního světla a tepla, zatímco jiní to opravdu potřebují.

Někdo nesnese vítr, jiný musí zůstat v prostředí, které je vždy vzdušné. Musíte si proto o svých rostlinách přečíst, abyste pochopili, které řešení je pro ně a pro vás nejlepší. Je také velmi důležité používat organické hnojivo.

Organické hnojivo

Když mluvíme o organických hnojivech , máme na mysli látky, které jsou schopny stimulovat růst naší rostliny. Na trhu existuje mnoho hnojiv, včetně chemických, která nemusí být pro váš keř ideální.

Dnes si však vysvětlíme, jak si takový vyrobit přímo doma s použitím látek, o kterých jste si jistí, že by vás ani nenapadlo, že by mohly sloužit jako hnojiva. Zde níže prozradíme, které to jsou a jak je používat, nikdy tomu nebudete věřit.

Nejlepší organické hnojivo

Někdy je jediným způsobem, jak oživit naše rostliny , použití hnojiva. Právě z tohoto důvodu vám dnes ukážeme recept, který využívá organické hnojivo. Jde o hmotu, kterou si můžeme vyrobit přímo doma.

Stačí, když použijeme přísadu , kterou už pravděpodobně máme: jsou to pivovarské kvasnice. Tato látka je bohatá na vitamín B a thiamin, které jsou vynikající pro to, aby naše rostliny a květiny rostly tím nejlepším možným způsobem.

pivovarské kvasnice

Tato látka také stimuluje růst kořenů , což umožní rostlině absorbovat větší množství živin. Tímto způsobem aktivuje růst a poté kvetení.

K přípravě tohoto hnojiva stačí získat litr vody a jen lžičku pivovarských kvasnic . Smíchejte obě hmoty dohromady a nyní to, co získáte, použijte na zálivku.

Proceduru můžete opakovat každých 15 dní , abyste rostlinu nakrmili a stejným způsobem jí dopřáli odpočinek. Toto organické hnojivo doporučujeme používat jak na rostliny bez květů, tak na rostliny s květy.