Smícháním pouze jogurtu a kávy získáte něco nečekaného. Příprava zabere jen dvě minuty, čtěte dále, abyste zjistili, co to je.

Jogurt a káva jsou dvě ingredience, které se obvykle používají v kuchyni i mimo ni. Ve skutečnosti lze tyto ingredience použít i pro osobní péči a zejména o pleť přípravou pleťové masky. Dnes se ale podíváme na jejich využití v kuchyni v lahodném receptu.

Je to zákusek a vznikne moc dobrý dort. Tento je určený jak na snídani, tak na svačinu a je opravdu jemný. Chuť jogurtu smíchaná s příchutí mnohem silnější kávy zanechá ve vašich ústech jemné kávové aroma, a proto vám musí hodně chutnat.

káva

Níže najdete všechny ingredience a kroky k jeho výrobě . Za pouhé 2 minuty budete mít těsto připravené a bude připraveno i pro náhlého hosta na poslední chvíli. Stačí pokračovat ve čtení dalšího odstavce a i vy můžete tento koláč z jogurtu a kávy replikovat.

Jogurt a káva: zde je recept, který si rozhodně musíte udělat

Pak vám níže ukážeme ingredience se správnými dávkami k přípravě tohoto lahodného koláče z jogurtu a kávy. Postup pak uvidíme a jeho příprava a vložení do trouby zabere jen dvě minuty. Na ozdobení si pak budete muset počkat a užít si to. Ale podívejme se, co dělat.

Ingredience pro tento koláč s jogurtem a kávou:

  • Těsto : 150 g bílého jogurtu, 2 lžíce instantní kávy, 2 vejce, 100 g cukru, špetka soli, 100 ml oleje ze semínek, 100 ml mléka, 220 g mouky, 16 g prášku do pečiva .
  • mokré : 100 ml horké vody, 1 polévková lžíce instantní kávy.
  • poleva : 100 ml horké smetany, 80 gramů hořké čokolády.
  • dekorace: čokoládové vločky, kávový prášek nebo cokoli chcete.
příprava dortového jogurtu a kávy

Nejprve smíchejte jogurt s instantní kávou v malé misce a obě ingredience dobře promíchejte. Pak vezměte větší mísu a začněte přilévat celá vejce, cukr a špetku soli. Pomocí elektrického mixéru šlehejte, dokud nezískáte homogenní a napěněnou směs. Poté přidejte olej a pokračujte ve šlehání.

Pokračujte přidáním mléka a poté směsi jogurtu a kávy, kterou jste si připravili na začátku. Dobře promícháme buď metličkou nebo ručním šlehačem. Nyní do těsta přidejte polovinu mouky a promíchejte. Poté přidejte druhou polovinu a prášek do pečiva. Vše dobře promíchejte, abyste získali směs bez hrudek.

jogurtový koláč a káva

Těsto nalijeme do vymazané a moukou vysypané formy o průměru 29 cm. Nyní je čas vařit, vložíme do předehřáté trouby na 180°C na cca 20/25 minut . Po uplynutí času odstavíme z plotny a necháme vychladnout. Mezitím se můžete pustit do přípravy sirupu se 100 ml horké vody a lžící kávy.

Na základnu studeného koláče udělejte párátkem mnoho malých otvorů a poté pomocí lžíce nalévejte sirup. Nyní je čas na polevu, do horké smetany vsypeme nasekanou čokoládu a promícháme . Nalijte na dort a poté pokračujte ve zdobení dortu, jak chcete, i s hotovými řezy.