Mýdlo na nádobí s hřebíčkem, proč to dělat? To, co se děje, je neuvěřitelné a my jsme zůstali beze slov.

Udělej si sám je vždy velmi oblíbený, ale nejen u nábytku. Odborníci na úklid jsou ve skutečnosti vždy připraveni vymyslet něco nového, aby dům uklidili a vyčistili tím nejlepším možným způsobem. V tomto případě vzali mýdlo s hřebíčkem . Jedná se o přírodní složku bohatou na vlastnosti a přínosy, velmi bohatou na úklid domu a hygienu všech prostředí. Jak se tato nová látka vyrábí? Pojďme si to ujasnit.

Hřebíček a mýdlo na nádobí promíchejte

Nová látka od odborníků na úklid, kteří experimentovali s novými způsoby, jak vyčistit dům správnou dezinfekcí.

Potřebné ingredience jsou:

  • Miska se dvěma/tři sklenicemi klasického saponátu;
  • Hrst hřebíčku.

Obě složky se smíchají, dokud se nezíská homogenní hmota. Ihned poté přelijte získaný přípravek do nádoby doplněné rozprašovačem. Na co ji použít?

hřebíček a mýdlo

Tato látka je ideální pro čištění všech povrchů v domě . Vlastnosti a čisticí síla obou složek se prolínají a tvoří vynikající čisticí prostředek pro odstraňování nečistot, mastnoty a prachu. Nejen to, hřebíček je vynikající pro svou antiparazitickou a repelentní sílu, která eliminuje všechny druhy hmyzu a udržuje je navždy pryč.

Lze jej používat každý den místo běžných pracích prostředků, aniž byste museli utrácet zbytečné peníze.

Jaké vlastnosti má hřebíček?

Proč přidávat hřebíček do prostředku na nádobí? Málokdo ví, že tato přírodní složka je bohatá na velmi vzácné látky. Jednou z jeho hlavních vlastností je jeho analgetická, antibakteriální a čistící síla.

Nejen pro domácnost, ale díky vysokému obsahu flavonoidů – tříslovin a triterpenů je lze využít i z hlediska tělesné pohody . Dotyčné koření bylo vždy používáno, již starověkými populacemi. Zklidňuje dutinu ústní a dezinfikuje ji zejména při kazech a zánětech různého druhu.

hřebíček do domu

Vlastnosti je mnoho, ve skutečnosti hřebíček funguje na kontrastu plísní a bakterií. Jednoduchým nálevem na bázi koření lze ošetřit pokožku v případě plísní nehtů nebo kůže. A nejen to, používá se také při popáleninách s nízkou úlevou nebo ke zvládnutí případných svalových křečí.

Klíčová ingredience , kterou mít vždy doma. Je to vynikající repelent proti hmyzu a také čistící dezinfekční prostředek na všechny povrchy v domě, zejména v kombinaci s jinými přísadami.