Víte, co se stane, když smícháte ocet s droždím? Nečekáte to, ale za pouhých 10 minut získáte vynikající výsledky. Čtěte dále a zjistěte, k čemu slouží, všechny podrobnosti níže.

Ocet a droždí jsou dvě ingredience, které v domácnosti , zejména v kuchyni, nikdy nesmí chybět . Jsou velmi užitečné v mnoha přípravcích, ale možná nevíte, že smíchané dohromady jsou ideální pro řešení některých velmi běžných problémů. Dobře také víme, že na úklid domácnosti můžete použít různé přírodní produkty.

Bílý ocet

Upřednostnit je před průmyslovými produkty je efektivní volbou, protože přírodní produkty neobsahují toxické látky, které mohou být nebezpečné jak pro nás, tak pro životní prostředí. Ocet má také antibakteriální vlastnosti a je také známo, že dokonale dezinfikuje povrchy.

Není to jediná vlastnost, protože je také ideální pro odlupování všeho . Použitím bílého octa rychle vyřešíte i ty nejodolnější ucpání pánví nebo pecí. Ve skutečnosti stačí smíchat ocet a vroucí vodu ve stejném množství, nalít na požadovaný bod a počkat 20 minut, než se rozpustí.

Droždí

Dalším nepostradatelným produktem jsou droždí. Od čerstvých po práškové. Může být použit různými způsoby a často se používá k čištění toalety od zápachu. Níže ale uvidíme, proč bychom měli míchat ocet a droždí, které se od sebe tak liší. Všechny podrobnosti v dalším odstavci.

Zde je to, co získáte, když smícháte ocet s práškem do pečiva

Jak jsme si řekli, lze tedy ocet smíchat s kvasnicemi. Ve skutečnosti společně dávají život neomylnému léku. Určitě jste už někdy vyzvedli z pračky prádlo, které vydávalo nepříjemný zápach . Často k tomu dochází kvůli plísním a vodnímu kameni, které se skrývají uvnitř spotřebiče.

Nalitím octa a droždí do krabice na prací prostředek však pračku důkladně vyčistíte. Stačí otevřít zásuvku na mýdlo a přidat jen 200 ml bílého octa a 18 g prášku do pečiva . Poté nastavte prací cyklus s teplotou vyšší než 60°C. Ještě lepší, když dosáhne 90°C.

Ocet a droždí v pračce
V tuto chvíli spusťte prázdný cyklus a nechte svou pračku dezinfikovat díky dvěma zcela přírodním produktům. Tyto dvě složky se roztaví a odstraní jakékoli stopy vlhkosti . Pro správnou údržbu byste měli tento krok opakovat jednou za měsíc. Nebo alespoň jednou za 60 dní.

Vaše pračka bude jako nová díky octu a kvasnicím, které fungují jako dezinfekce, ale co nevíte, je, že je můžete používat, i když je pračka plná. Ve skutečnosti má například droždí bělící vlastnosti a z tohoto důvodu se výborně hodí pro použití v pračce.

Jednoduše přidejte sáček prášku do pečiva do svého běžného čisticího prostředku. Rozloučíte se se žlutými svatozářemi a zašedlými skvrnami. Opravdové babiččino tajemství, které mnozí neznali, ale které nyní nezbývá než uvést do praxe. Teď to prostě musíte zkusit.