Chcete zalévat svou zeleninovou zahrádku levnou a snadno vyrobitelnou pomůckou? Získejte 2 láhve a zjistěte, jak vyrobit snadno použitelný a velmi levný rotační zavlažovač!

Jedním z nejpoužívanějších a nejfunkčnějších nástrojů pro zavlažování zeleninových zahrad a zahrádek je rotační zavlažovač , který se skládá z válcového plastového těla a řady ramen, ze kterých vytéká voda. Tlakem vody se tělo postřikovače otáčí a posílá vodu do ramen, ze kterých proudí k zavlažování trávníků a zeleninových zahrad.

S trochou trpělivosti si můžete tento nástroj vyrobit vlastníma rukama a získat účinný rotační zavlažovač, aniž byste museli utrácet spoustu peněz, ve skutečnosti potřebujete jen 2 plastové lahve a nějaké další snadno dostupné příslušenství. Zde je návod, jak vyrobit rotační zavlažovač!

Rotační postřikovač

Co je potřeba k vytvoření rotačního postřikovače

Materiál potřebný k výrobě rotačního zavlažovače pro kutily je snadné najít a stačí recyklovat to, co již běžně používáte, jako jsou lahve od coca coly. Zde je vše, co potřebujete k získání:

  • 2 plastové lahve od koksu
  • 2 ¾ kování se třemi způsoby , jedním uprostřed a dvěma po stranách
  • svíčku a pár zápalek

Postup výroby postřikovače

Jakmile shromáždíte všechny materiály, zde je to, co musíte udělat, abyste si během chvilky vyrobili svůj vlastní rotační zavlažovač:

  • Zapalte svíčku zápalkou
  • Protáhněte tvarovku před plamenem, abyste rozšířili boční otvor
  • Po změknutí vložte dovnitř hrdlo lahvičky s celou zátkou
  • Láhev několikrát otáčejte, dokud korek nezapadne do otvoru
  • Opakujte stejnou operaci s druhou lahvičkou

Vypněte plamen a počkejte, až okraje tvarovky vychladnou , poté obě lahve vyjměte. V tomto okamžiku svíčku znovu zapalte a středový otvor tvarovky protáhněte před plamen, aby změkla. Po dosažení tohoto výsledku vložte do středového otvoru další tvarovku stejného typu a zatlačte, dokud se náustek nerozšíří. Po zvětšení odstraňte druhou armaturu.

Jak ovládat zavlažovač

Potom vezměte druhou armaturu a pilníkem pilníkem na hrotu vedle středového otvoru , dokud se neuvolní boční kus, který bude vypadat jako jakýsi kroužek. Třete tento druh kroužku na brusný papír, abyste odstranili všechny zbytky a uhladili okraje.

Po dokončení této operace vložte kroužek do dříve zvětšeného středového otvoru tvarovky a zatlačte, dokud dobře nezapadne. V tomto okamžiku udělejte totéž se dvěma konci plastových lahví, stále uzavřených uzávěrem.

Třete čepici o smirkový papír, dokud se nezužuje a zbyde pouze kruh. Poté vytáhněte střed, nasaďte zpět uzávěr, vložte lahvičku do bočního otvoru armatury a udělejte to samé s druhou.

Kroužek přilepte na středovou armaturu a víčka lahví na boční, poté vložte izolační pásku na ústí lahví a přišroubujte je zpět. Pak vezměte železnou louče, zahřejte ji nad plamenem svíčky a do každé ze dvou lahví udělejte dva otvory.

Pro podepření zavlažovače vložte trubku do armatury a upevněte ji lepidlem, poté připevněte vodní trubici, upevněte ji pomocí objímky a otočný zavlažovač je připraven plnit svou funkci!