Spotřebuje tolik jako pračka a mají ji všichni v domě. Je to netušený spotřebič, který si jen tak neumíte představit. Níže najdete všechny podrobnosti.

Dobře víme, že v poslední době se životní náklady hodně zvýšily. Hlavní příčinou jsou jistě vysoké náklady na energie způsobené ruským vypuknutím války na Ukrajině. Tento evropský konflikt způsobil mnoho nárůstů a již více než rok je domácí spotřebě věnována větší pozornost.

Ve skutečnosti je pro úsporu peněz nutné znát veškerou spotřebu různých spotřebičů, abychom mohli ušetřit na účtu za energii . A to nemluvíme jen o větších spotřebičích, které nás nutí myslet na vyšší spotřebu. Ve skutečnosti i ti nejmenší spotřebují hodně a ani si to neumíte představit.

spotřebuje tolik jako pračka

A ve skutečnosti existuje netušený domácí spotřebič, který spotřebuje tolik jako pračka. Může se to zdát divné, ale je to tak a níže vám řekneme všechny podrobnosti, abyste pochopili, zda můžete udělat něco pro úsporu peněz. V dalším odstavci pochopíte, co to je, a uvidíme čísla, která to spotřebuje ve vyúčtování.

To spotřebuje tolik co pračka – to je ono

Doma je tolik spotřebičů, a jak jsme již řekli, jeden konkrétní spotřebuje tolik jako pračka . Poslední jmenovaný je spotřebič, kterého se nelze zříci a je opravdu velmi užitečný pro praní prádla a jeho dezinfekci, aby se zlikvidovaly veškeré choroboplodné zárodky a bakterie.

Rozhodně to není jediný spotřebič v domě. Jak jsme již řekli, je jich mnoho a jsou velmi rozmanité. Od těch, které se používají v domácnosti jako je pračka, lednice, myčka, sušička, trouba, mikrovlnka až po elektronické jako PC, herní konzole a další.

dekodér televize

Spotřebič, který spotřebuje tolik jako pračka, je  televizní dekodér . Mnozí jej již integrovali do televizoru, zejména pokud se jedná o nejnovější generaci. Naopak jsou některé, které funkce nemají a z tohoto důvodu je přidáno, aby bylo možné tyto nedostatky nahradit.

Ve skutečnosti se díky dekodéru dostanete na placené kanály, pro které potřebujete předplatné , a také na nové kanály Rai ve vysokém rozlišení. Dekodér je tedy pro mnoho lidí nezbytný pro sledování televize, ale podívejme se, jaké náklady to obnáší ve vyúčtování.

televizní dekodéry

Náklady na dekodér se pohybují kolem 30 eur, ale mnoho lidí doma nemá jedinou televizi, takže je třeba toto číslo zdvojnásobit . Dostáváme se tedy k 60 eurům, což jsou náklady, které spotřebuje pračka energetické třídy A. Dekodéry pak jako mnoho jiných zařízení spotřebovávají, i když nejsou zapnuté, ale jsou v pohotovostním režimu.

I když když je v pohotovostním režimu, nespotřebovává, když je zapnutý, normálně to spotřebovává. Ve skutečnosti je to asi polovina. V pohotovostním režimu se dekodér může také sám aktualizovat a jeho neustálé připojení k proudu umožňuje rychlejší zapálení. Pokud naopak chcete ušetřit pár eur, můžete jej odpojit, kdykoli televizi nevidíte.