Staré a prázdné zapalovače již nevyhazujte. Dáte jim tak nový život a mohou být ještě dlouho užitečné. Zde je to, co můžete vytvořit.

Určitě máte doma staré zapalovače, ať už jste kuřák nebo ne. Ve skutečnosti tyto předměty nejsou užitečné pouze pro lidi, kteří kouří, protože často musí zapalovat oheň v kuchyni nebo zapalovat svíčky. Zkrátka je máte doma pro každou příležitost, třeba i jen pro osvětlení, když vypadne elektřina.

Když se stáhnou a stanou se nepoužitelnými, nevyhazujte je, protože by vám mohly posloužit a pomoci v mnoha situacích. Kreativní recyklace může být provedena s mnoha předměty a mezi nimi jsou také zapalovače . Můžete je pak proměnit v něco nového, co vás překvapí.

staré a prázdné zapalovače

Existuje proto mnoho různých nápadů a návrhů, jak znovu použít staré a prázdné zapalovače . Zejména níže se podíváme na některé z nich, jak oddálit jejich osud v odděleném sběru plastů. Čtěte dále a zjistěte, jak je můžete recyklovat mnoha různými způsoby.

Staré a prázdné zapalovače: Zde je návod, jak je recyklovat

Jak jsme řekli, staré a prázdné zapalovače lze znovu použít a existuje mnoho nápadů na recyklaci. Například po důkladném vyprázdnění a dezinfekci se z nich mohou stát obaly na pilulky . Hodí se to zejména tehdy, když jste na delší dobu mimo domov a nechcete s sebou tahat všechny krabice.

Prázdný zapalovač můžete použít i jako skutečnou nádobu a nejen na prášky. Ve skutečnosti si můžete vytvořit sady, které si vezmete s sebou, a budou mít super kapesní velikost . Můžete si například vyrobit mini šicí soupravu nebo soupravu pro přežití. Musíte si jen vybrat, co vložíte dovnitř.

lehčí recyklace

V prvním případě si budete moci navléknout to nejnutnější na prasklý knoflík nebo malé natržení a pak už budete potřebovat jen pár špendlíků, jehlu, trochu příze a pár zavíracích špendlíků. Ve druhém případě, kdy jde o sadu pro přežití, můžete místo toho vložit náplasti, vatu, generické léky na bolesti hlavy nebo žaludku.

Není to však jediné alternativní využití. Ve skutečnosti můžete vytvořit podnosy nebo lustry . V prvním domě bude stačit zkombinovat velké množství zapalovačů dohromady a také se rozhodnout na základě barev a vzorů, jaký efekt chcete dosáhnout. Poté je budete muset k sobě připevnit lepidlem.

nápady na recyklaci starých zapalovačů
Aby to bylo pevnější a použitelnější, můžete nalít trochu pryskyřice, abyste získali efekt tam, kde jsou zapalovače zachyceny. Druhý nápad, že lustr, musí podnítit vaši představivost . V tomto případě budou potřeba průhledné zapalovače, aby světlo prošlo. Pokud jsou barevné ještě lépe, protože budou dělat krásnou hru světla.

Nápadů na recyklaci zapalovačů je mnoho a tyto nejsou jediné. Ve skutečnosti je jich několik a stačí aktivovat fantazii k vytvoření mnoha kreativních objektů . Takže stačí znovu použít zapalovače s těmito nápady nebo s těmi, které vás napadnou . Vyzkoušej to teď.