Zde je metoda, kterou musíte použít k čištění starého zlata. Každý to používá a opravdu to funguje hned po vybalení. Níže jsou uvedeny všechny podrobnosti o tom, co potřebujete a jak to udělat.

Téměř jistě máte zlato uložené doma, ale co s největší pravděpodobností nevíte, je, že se opotřebovává. Ubíhající roky ve skutečnosti ztrácejí některé ze svých vlastností. Ať už se jedná o žluté nebo bílé zlato, musí být ošetřeno tím nejlepším způsobem, aby se nenosilo se známkami času.

Na trhu, a zejména na internetu, existují různé produkty určené speciálně na čištění starého zlata , ale musíte vědět, že to můžete udělat s přírodními produkty . Ty se opět potvrzují jako efektivní, ale především ekonomické řešení, protože jejich cena je opravdu nízká a snadno je najdete v supermarketu.

staré zlato

Nyní vám tedy ukážeme, jak jít vyčistit staré zlato pouze se dvěma ingrediencemi, které máte ve spíži a určitě je nebudete muset kupovat. Chcete-li se dozvědět více, stačí číst dál a vyzkoušet si toto řešení pro čištění svých zlatých předmětů nebo šperků.

Staré zlato: vyčistěte ho dvěma přírodními přísadami

Jak jsme řekli, k čištění zlata nepotřebujete drahé a specifické produkty, protože existují některé přírodní složky, které fungují stejným způsobem. Nyní se podíváme, co budete potřebovat, aby byly vaše šperky super čisté, a uděláme to metodou Letizia D’Attoma a Flavia Alfano. Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete vědět.

Budete potřebovat jen trochu bílého octa a soli. Tyto dvě ingredience v kuchyni nikomu nechybí, protože se používají na saláty a další. Kombinací těchto dvou ingrediencí se však můžete vrátit ze starého k novému a nyní se pojďme podívat, jak rychle dosáhnout výsledků.

jen ocet a sůl

Nejprve si vezměte misku a vmíchejte do ní sklenici bílého octa a lžičku soli . Jakmile se sůl rozpustí, můžete ponořit šperky, které chcete obnovit. Nechte je uvnitř namočit asi 30 minut . Poté je musíte otřít jemným hadříkem.

Takto se vrátí jako nové a stačí je osušit měkkým a čistým hadříkem a je hotovo. Po této operaci se vaše šperky opět rozzáří a můžete je bez problémů začít znovu používat. Existuje několik důvodů, proč zlato ztrácí svůj lesk a stává se matným.

čisté staré zlato

Říkali jsme, že zlato časem ztrácí lesk a je to hlavně kvůli oxidaci . Tento přirozený proces je většinou vidět na povrchu. Ve skutečnosti začnete vidět skvrny a otupělost. Čas však není jediným důvodem, proč se tak děje. Ve skutečnosti existují i ​​jiné důvody.

Příčinou je používání určitých produktů. Zejména hygienické prostředky, jako jsou krémy a parfémy, ale také čisticí prostředky. Obvykle některé produkty obsahují látky, které mohou poškodit zlato, které by se tak mohlo poškodit dříve. S používáním některých přípravků proto musíte být opatrní a zlato byste měli čistit častěji .