Štěnice: budete to muset udělat, pokud je chcete okamžitě najít. Zde jsou příznaky, které téměř každý podceňuje a které byste měli vzít v úvahu. Vše, co o něm potřebujete vědět, najdete zde.

Štěnice jsou hmyzem, který mnozí nenávidí, protože se často vplíží do jejich domovů a nedávají pokoj. Jedná se o velmi nepříjemný hmyz a v některých případech se může vyskytovat i v posteli, kde běžně spíme. Co dělat v těchto případech? Pojďme to zjistit společně a na následujících řádcích. Určitě najdete cenné informace, které se vám budou hodit.

Štěnice: první informace, kterou je třeba mít na paměti

Pokud mluvíme o štěnicích, mluvíme jistě také o specifickém hmyzu . Hmyz, který potřebujete vědět, jak najít, když to bude vhodné.

Štěnice jsou obecně opravdu nenávistný hmyz, protože se vplíží do vašich vlastních domovů. Často se lepí na látky, které po vyprání věšíme na vzduch; zde je proto snadno najdete doma, aniž byste vůbec chápali, jak se to mohlo stát.

štěnice

Jedním z míst, kde můžeme najít určitý druh štěnice, je postel ; mluvíme tedy o štěnicích a ty dokážou během noci způsobit opravdové noční můry. Jedním z důvodů tohoto strachu je, že nás štěnice mohou během spánku kousnout, a tím nám pořádně znepříjemnit probuzení a spánek.

Co dělat v této situaci? Určitě je důležité vědět, co jsou tyto chyby, abyste je poznali a byli opatrní. Navíc existují skutečná opatření, kterými lze štěnice odehnat a klidně spát. Jste na to všechno zvědaví? Pojďme si o tom společně povědět v následujícím článku.

Štěnice: jak je rozlišit?

Štěnice jsou pro mnohé skutečné legendy, protože nebyly nikdy viděny pouhým okem, a proto je dříve nebylo možné rozpoznat. Určitě prvním opatřením, které je třeba udělat, pokud jde o štěnice, je seznámit se s nimi, abyste je mohli rozpoznat.

štěnice

Tento krok často není úplně přímočarý. Ve skutečnosti je mnohem snazší rozpoznat kousnutí štěnice , abyste si byli jisti, že je také ve vaší posteli.

V tuto chvíli si tedy musíte položit otázku, jaké je kousnutí od štěnice.

Jedná se o kousnutí, která zanechávají žihadla, která se však často objevují v řadě nebo ve skupině, takže nejde o izolovaná žihadla. Místa, kde jsou taková kousnutí často pozorována, jsou na nohou nebo pažích, ale také na zádech. Často je lze zaměnit s kousnutím komárem, protože tato kousnutí jsou také červené barvy, způsobují mírné otoky, ale především svědění.

Kromě pozorování svého těla na přítomnost kousnutí je dobré zkontrolovat i postel a polštář. Ve skutečnosti mají tyto štěnice tendenci se po kousnutí člověka vyprázdnit, a proto zanechávají tmavé barevné tečky podobné hrotům pera. Jde tedy o tmavé skvrny, které se často vyskytují tam, kde spíme.

Dalším prvkem, který nesmíme brát jako samozřejmost, je zápach , který je často spojován s výskytem štěnic. Obvykle, když jsou přítomny, je cítit sladký nebo hořký zápach, který je často cítit jak na oblečení, tak v zamořené místnosti.

Stručně řečeno, existují skutečné příznaky, které nám říkají, že takové štěnice mohou být v naší posteli a že nás proto mohou znepokojit. Je proto důležité být obezřetný a rozlišovat je, abyste byli schopni přijmout veškerá možná opatření pro boj s napadením a zbavení se štěnic. V tuto chvíli můžeme mluvit o části, která nás zajímá nejvíce. To znamená, jednat a přijít na to, jak to udělat.

Jaká opatření je třeba přijmout: Podívejme se na to níže

Jakmile jsme si jisti, že v naší posteli jsou štěnice, je důležité jednat co nejdříve, abychom je zlikvidovali. Co je tedy třeba udělat? Zde je několik užitečných tipů.

Kontrola postele: první užitečný tip

Jak již bylo zmíněno, existují různé příznaky, které nám mohou pomoci pochopit, že existují štěnice. Je proto důležité záhon prohlédnout , zda na něm nejsou nějaké skvrny, tedy kde se štěnice vykálely, nebo je cítit zamoření.

prohlédnout postel

Důležité je také zkontrolovat švy matrace a polštářů, protože tam se štěnice přes den schovávají. Je proto důležité pochopit, kde se štěnice nacházejí.

Jakmile je toto hotovo, můžete přejít k další části.

Praní ložního prádla: další užitečný tip

Jakmile se pochopí přítomnost štěnic, bude nutné zavést skutečnou sanitaci ložního prádla za účelem jejich vyhubení. Bude tedy důležité dávat povlaky na polštáře, přikrývky, prostěradla a polštáře do pračky, abyste je vyprali na vysoké teploty.

Deka v pračce

Obvykle se doporučuje prát je alespoň na 60 stupňů, aby se zahubil hmyz a vajíčka, která nakladla.

Jakmile provedete tato opatření, vaše postel by měla být opět bezpečná a měli byste zabít jak přítomné štěnice, tak vajíčka. Proto je důležité po nějaké době záhon znovu zkontrolovat, abyste se ujistili, že nedošlo k dalšímu napadení štěnicemi.

Všechna tato opatření vám proto zachrání spánek, ale i život, protože kousnutí štěnice není zdravé. Ve skutečnosti jde o hmyz, který proto může infikovat a přenášet infekční choroby. Je proto důležité svou postel vždy zkontrolovat a předejít tomu.

Zde, v tuto chvíli, jistě pochopíte, co v těchto případech dělat, abyste nebyli zaskočeni a předešli následkům, které mohou být z dlouhodobého hlediska také škodlivé. Zkrátka díky těmto opatřením se můžete se štěnicemi rozloučit.