Chcete se dozvědět pár tipů, jak minimalizovat spotřebu elektrické energie při používání tohoto spotřebiče? Zde je program pračky, který můžete použít k uložení pěkného hnízda na účtu.

Pračka je jedním z nejpoužívanějších spotřebičů na světě. Tento nástroj se používá k automatickému praní oblečení, přikrývek, spodního prádla, ručníků a čehokoli jiného, ​​co vyžaduje neustálé čištění v průběhu času.

Pro ideální praní všech oděvů je nezbytné používat speciální prací prostředek , aviváž a bělidlo . Tyto produkty musí být vloženy do správných prostor uvnitř přihrádek spotřebiče, pečlivě dodržujte specifické pokyny. Jedním z tajemství, jak nikdy nemít problémy při praní, je oddělit barevné a bílé prádlo.

Tento pohyb ve skutečnosti zabrání tomu, aby oděv nebo jakýkoli jiný oděv změnil barvu během praní a po něm. Oddělené mycí cykly vám proto umožní nikdy mít žádné problémy tohoto druhu. Kromě toho každý oděv vyžaduje jiný prací cyklus na základě konkrétních časů a teplot.

Silně znečištěné prádlo vyžaduje vyšší teploty (asi 60 stupňů), zatímco méně špinavé nebo jemnější prádlo lze prát při nižších teplotách nebo dokonce za studena. To druhé je například případ hedvábného nebo vlněného oblečení.

V tomto článku vás provedeme objevováním nejlepšího způsobu, jak ušetřit co nejvíce elektřiny při používání pračky . To vše bez ztráty účinnosti každého mycího cyklu. Pojďme zjistit, jak nejlépe optimalizovat spotřebu. Zde je vše, co o něm potřebujete vědět.

Chcete snížit spotřebu? Zde je program pračky, který lze použít pro úsporu elektřiny

V některých případech bude možné snížit spotřebu energie zhruba na polovinu oproti normě. V tomto historickém období jsou náklady na účty velmi vysoké. Kromě toho pračky, stejně jako mnoho jiných domácích spotřebičů, znečišťují okolní prostředí a produkují velké množství emisí CO2.

Odborníci doporučují používat aviváž pouze v nutných případech, volit bio prací prostředky a nastavit eko programy, případně s úplným pracím cyklem. Náš článek se však netýká pouze ekologických rozhodnutí, která je třeba učinit, abychom respektovali životní prostředí, ale také si klade za cíl ušetřit vám na účtu na konci měsíce pár desítek eur .

Každá moderní pračka je vybavena různými pracími programy , podle toho, jaké prádlo má být dezinfikováno. Umožňují zkrátit nebo prodloužit dobu praní a nastavit vhodnou teplotu podle prádla a prádla, které chcete prát.

Níže vám ukážeme nejlepší programy, které můžete použít, abyste ušetřili až 50 % svého účtu za elektřinu . Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste utráceli a znečišťovali méně.

Spotřeba snížena až o 50 %

Začněme tím, že si řekneme, jak jsou pračky poslední generace „inteligentní“ a umožňují automaticky detekovat, kolik náplně je uvnitř, aby se zkrátil prací cyklus. Podle očekávání bude nutné nastavit prací program na základě oblečení, skutečné přítomnosti nečistot a tkaniny.

Pračka s nízkou spotřebou

Oděvy, které jsou silně znečištěné a nevyžadují praní za studena, by se měly prát při vysokých teplotách a dlouhým pracím cyklem. V tomto případě tedy nelze garantovat úspory. V ostatních případech je však vhodné a důrazně doporučeno jednat s využitím ekonomických a udržitelnějších programů .

To je případ jemných předmětů . Praní lze provádět při nízkých teplotách nebo v některých případech za studena . Dokonce i prací cyklus lze snížit na minimum – asi 30 minut praní – s použitím menšího množství pracího prostředku a aviváže.

Kromě spotřeby energie snížené až o 50 % oproti normě ušetří studené nebo nízkoteplotní praní také vodu , která je pro naši zmítanou planetu velmi cenným aktivem.

Praní za studena lze provádět u velkého množství oděvů a oděvů tak, aby se enormně snížila spotřeba vody a elektřiny ve srovnání s praním za tepla a praním v celém cyklu.

Vybírejte proto dobře, jaký program k optimalizaci spotřeby použít . V mnoha případech ve skutečnosti nemusíte prádlo prát na střední nebo vysoké teploty.