Vonné mýdlové tyčinky v blízkosti rostlin na zahradě: toto je metoda, kterou je třeba okamžitě aplikovat, pokud chcete tento problém vyřešit.

Když máte zahradu a rádi se staráte o rostliny, je několik věcí, které byste měli dělat každý den. Některé metody se mohou zdát neobvyklé a zvláštní, přesto odborní školkaři překvapí a kladou důraz na něco jedinečného a nikdy nezkoušeného. Jako voňavé mýdlo vedle zeleniny a zahradních rostlin: proč se to dělá? Jakmile to jednou vyzkoušíte, už se bez toho neobejdete.

Vonné mýdlo: proč je dávat do blízkosti rostlin?

Péče o rostliny je důležitá zejména v době jejich růstu. Sektoroví odborníci zvou pozornost k rostlinám a také k tomu, aby nepoužívali chemické komponenty , produkty, které jsou na trhu a mohly by spíše ublížit než pomoci.

Plusem je použití vonných mýdlových tyčinek k rozmístění rostlin na zahradě. Ale za jakým účelem? Budete tak moci mít přírodní repelent a přitom vyšperkovat zahradu jednoduchým a rychlým gestem.

K implementaci této metody budete potřebovat:

  • vonná mýdla;
  • Tkané tašky;
  • dřevěné tyče;
  • Sešívačka;
  • Nůž.

Vezměte kostku mýdla a nakrájejte je na mnoho kusů a poté je vložte do látkového sáčku. Okraj uzavřete pomocí sešívačky nebo barevnou páskou. Nemusí být úplně zavřené, ale ponechat otvor pro únik mýdlového aroma.

Voňavá mýdla

Pomozte si dřevěnou tyčí připevnit mýdlo na různá místa zahrady, uvnitř váz a na rostliny, abyste mohli odstranit všechny druhy hmyzu.

Odborné rady a výhody metody

Hlavní výhodou metody tohoto typu je, že nebyly použity žádné škodlivé produkty plné konzervantů. Dále bude vůně mýdla působit proti hmyzu, kterému se toto překvapení nebude líbit.

Je důležité, aby se kousky mýdla měnily každý týden, aby síla jejich vůně úplně nevyprchala. Přírodní mýdlo je schopno vykonávat svůj insekticidní účinek a v případě potřeby jej lze využít i jiným způsobem.

Ve skutečnosti bude stačit marseillské mýdlo nastrouhat a vložit do hrnce, kde je již 1 litr vody. Přiveďte k varu a poté míchejte, dokud se mýdlo úplně nerozpustí. Poté se nalije do láhve vybavené rozprašovačem a odpaří se na listy rostlin. Vynikající řešení, jak udržet všechny druhy hmyzu pryč kdekoli na zahradě.

kostky mýdla a rostliny

Tyto dvě metody lze použít společně , čímž se zvýší insekticidní účinek mýdla.

Aby byl insekticid přírodní a ještě silnější, využívá se síla bílého vinného octa. Levná a běžně používaná účinná přísada , která se používá se dvěma a půl polévkovými lžícemi. Ty se přidávají do výše navrženého roztoku, aby se vytvořila správná emulze proti jakémukoli druhu hmyzu nebo rostlinných parazitů .